Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1230
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Rusza inwestycja

Środa, 1 grudnia 2021, 11:09
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Rusza inwestycja
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Na działce wielkości prawie 4 hektarów powstanie hala o powierzchni około 6 tys. m2. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST–PARK” ogłosiła właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy hali na terenie jaworzyńskiej podstrefy przemysłowej. Realizacja inwestycji zaplanowana jest na lata 2022–2023.

Budowa hali oraz współpraca gospodarcza była jednym z tematów rozmowy podczas spotkania burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza i jego zastępcy Justyny Chrebeli z nowym prezesem spółki – Piotrem Wojtyczką.

WSSE „INVEST-PARK” będzie jednym z pierwszych inwestorów, którzy rozpoczną realizację inwestycji na terenie jaworzyńskiej podstrefy przemysłowej. Na około 4-hektarowej działce w Pasiecznej spółka wybuduje halę produkcyjno-magazynową z częścią biurową i socjalną o łącznej powierzchni około 6 tys. m2 z możliwością podzielenia na cztery moduły. Swoją siedzibę w niej znajdzie do 4 przedsiębiorców. Przy hali przygotowane zostanie odpowiednie zaplecze: parking, plac manewrowy i tereny zielone. Obiekt dodatkowo zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Inwestycja o wartości około 19 milionów złotych ma się rozpocząć w 2022 r. Wpisuje się ona w program budowy hal przemysłowych, jaki w 2019 r. roku ogłosił zarząd WSSE „INVEST-PARK”.

Tereny inwestycyjne w Jaworzynie Śląskiej znajdują się zaledwie 26 km od autostrady A4 oraz 21 km od drogi ekspresowej S3. Przez grunty przebiega sieć kolejowa łącząca kompleks z głównymi korytarzami kolejowymi w Polsce i Europie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group