Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Rusza kolejna edycja „Dolnośląskich Małych Grantów”

Czwartek, 6 września 2018, 7:56
Autor: red
REGION: Rusza kolejna edycja „Dolnośląskich Małych Grantów”
Fot. UMWD
To już trzecia edycja „Dolnośląskich Małych Grantów”– projektu, dzięki któremu Dolnoślązacy mogą zdobyć dotacje na realizacje wydarzeń kulturalnych, sportowych, turystycznych, edukacyjnych, a także działań na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, ekologii i ochrony zwierząt, działań dla młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych, rodzin, mniejszości narodowych oraz etnicznych.

„Dolnośląskie Małe Granty” to wojewódzki program wsparcia inicjatyw lokalnych realizowanych przez mieszkańców Dolnego Śląska we współpracy z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych.
− Urząd Marszałkowski przeznaczy ćwierć miliona złotych na wsparcie inicjatyw Dolnoślązaków, które będą realizowane do 15 grudnia tego roku – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Program skierowany jest do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje w wysokości do 5 tysięcy złotych mogą starać się członkowie organizacji pozarządowych i niezrzeszeni w żadnych strukturach mieszkańcy Dolnego Śląska.
− Zależy nam na budowaniu lokalnych społeczności w całym regionie, dlatego sukcesywnie wspieramy aktywność obywatelską Dolnoślązaków. Jak widać po frekwencji, projekt cieszy się dużą popularnością. Do drugiej edycji Dolnośląskich Małych Grantów, która realizowana była w pierwszej połowie roku zgłoszono prawie 600 projektów z całego województwa. Komisja wybrała 87 najlepszych, które zostały dofinansowane łącznie na kwotę ok. 400 tys. zł. – zaznacza Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa.

Wnioski można składać od 1 do 13 września poprzez stronę www.malegranty.pl. Projekty realizowane będą od 27 września do 15 grudnia. Natomiast od 3 do 11 września odbędzie się 14 spotkań informacyjnych: w Wałbrzychu, Kłodzku, Baldwinowicach, Zgorzelcu, Wrocławiu, Lubaniu, Trzebnicy, Wołowie, Legnica, Dzierżoniowie, Bolesławcu, Miroszowicach, Świdnicy oraz Jelenia Góra. Wszyscy, którzy mają trudności z wypełnieniem wniosku mogą skontaktować się z doradcami projektu w biurze Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Godziny pracy opiekunów projektu, adres i telefony dostępne są na stronie: www.malegranty.pl/kontakt.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group