Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Rusza kontrola gospodarki ściekowej w gminie Jaworzyna Śląska

Piątek, 29 września 2017, 15:16
Autor: red
Zespół ds. kontroli gospodarki ściekowej w gminie Jaworzyna Śląska rozpoczyna kontrole na nieruchomościach. Kontrolą objęta zostanie część miasta (ulice: Świdnicka, Piaskowa, Słoneczna, Spacerowa, Pogodna, Polna, Towarowa) oraz wszystkie wioski naszej Gminy czyli tereny na których nieruchomości nie są podłączone do kanalizacji sieciowej.

Zespół kontrolował będzie m.in. czy dana posesja jest wyposażona w szambo albo przydomową oczyszczalnię ścieków oraz czy właściciele nieruchomości posiadają stosowną dokumentację świadczącą o ilości wywożonych ścieków i częstotliwości ich wywozu (umowy na wywóz nieczystości płynnych zawarte z firmami uprawnionymi do wykonywania działalności w tym zakresie oraz rachunki potwierdzające ponoszone opłaty z tego tytułu). Stąd apel do właścicieli nieruchomości aby zawczasu przygotowali stosowną dokumentację jw. na potrzeby okazania jej osobom przeprowadzającym kontrolę, co przyspieszy prace kontrolne.

Kontrole potrwają do listopada 2017r. a ich wyniki posłużą do zdiagnozowania sytuacji w tym zakresie i ewentualnego podjęcia stosownych decyzji.

Przypomina się, że z godnie z art.3 ust.3 pkt 1 i 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków, w tym również sposób wywozu nieczystości płynnych z nieruchomości oraz częstotliwość wywozu. Gminy nadzorują realizację obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie gospodarki ściekowej.
Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku poprzez przyłączenie nieruchomości do istniejącej kanalizacji lub wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy albo przydomową oczyszczalnię ścieków.

Informuje się, że osoby które nie dokonały jeszcze zgłoszenia do Gminy posiadania zbiornika albo przydomowej oczyszczalni ścieków albo nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych, powinny to uczynić niezwłocznie.

Wszelkich dodatkowych informacji na temat przeprowadzanych kontroli można zasięgać w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej pod numerami telefonu: 74 8588230 w. 33 albo 37 lub bezpośrednio w pok. nr 15 i 17 (II piętro).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group