Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 827
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rusza nowa zawodówka: będą malować, murować i… gotować

Wtorek, 31 sierpnia 2010, 14:27
Aktualizacja: Środa, 1 września 2010, 7:05
Autor: KO
Świdnica: Rusza nowa zawodówka: będą malować, murować i… gotować
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dorośli będą się mogli uczyć zawodów: betoniarz zbrojarz, kamieniarz, malarz–tapeciarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, murarz, posadzkarz, programista obrabiarek sterowanych numerycznie, technolog robót wykończeniowych w budownictwie, stolarz i – zupełnie z innej beczki – kucharz małej gastronomii.

Zasadnicza szkoła zawodowa dla dorosłych będzie działać przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Świdnicy w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy. Uchwałę o utworzeniu zawodówki podjęła rada powiatu na ostatniej sesji.

W nowej szkole uczyć się będą mogli ludzie dorośli, którzy ukończyli gimnazjum lub ośmioklasową podstawówkę, ale z jakiś przyczyn nie uzyskali wcześniej wykształcenia zasadniczego. W powiecie świdnickim nie ma zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej dorosłych w systemie zaocznym.

Do szkoły będą przyjmowani chętni, którzy ukończyli 18 lat, a także ci, którzy staną się pełnoletni w roku kalendarzowym, w którym rozpoczną naukę. Ale do zawodówki zostaną przyjęci też ci, którzy najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole ukończyli 16 lat, jeżeli posiadają opóźnienia w cyklu kształcenia związane z sytuacją życiową lub zdrowotną uniemożliwiającą podjęcie lub kontynuowanie nauki w szkole dla młodzieży. Na naukę w takiej szkole niepełnoletni uczeń będzie musiał mieć zgodę rodziców lub opiekunów, a o jego przyjęciu zadecyduje dyrektor placówki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group