Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rusza przebudowa ulicy Przyjaźni

Czwartek, 13 kwietnia 2017, 11:54
Autor: red
Świdnica: Rusza przebudowa ulicy Przyjaźni
Fot. UM Świdnica
Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Przyjaźni w Świdnicy.

Nowe chodniki i nawierzchnia jezdni, nowe wiaty przystankowe i oświetlenie, a także umocnienie skarp i rekultywacja terenu – na to od lat czekali mieszkańcy tego rejonu miasta. Zadanie za kwotę ponad 2 milionów złotych realizować będzie lokalna firma - Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Inwestycja ta dofinansowana zostanie z budżetu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” Świdnicy przyznano ponad 1 mln 200 tys. zł.
- Podczas corocznych spotkań z mieszkańcami, jak też wtorkowych wizyt w moim gabinecie, mieszkańcy Kraszowic często postulowali o remont ulicy Przyjaźni. W 2015 roku przygotowaliśmy projekt, w tym roku udało się pozyskać dofinansowanie i już niedługo rozpoczną się prace. W tym tygodniu podpisaliśmy umowę z wykonawcą, czekamy tylko na zakończenie Rajdu Krause, planowanego w dniach od 21 do 23 kwietnia, na którego trasie jest właśnie ulica Przyjaźni. To dopiero początek inwestycji w tej dzielnicy miasta. W tym roku w budżecie mamy przewidziane 4 miliony 890 tysięcy złotych dla Kraszowic. Budowa kładki, przebudowa ul. Przyjaźni oraz budowa tunelu pod torami – to inwestycje, które zostaną w tym roku zrealizowane – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Roboty budowlane obejmą przebudowę ulicy Przyjaźni wraz z przylegającymi skrzyżowaniami z ulicami Łąkową, Zieloną i Śląską, w tym m.in.: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, budowę i przebudowę chodników, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych, budowę ścieżki rowerowej i zatok autobusowych, montaż wiaty autobusowej, remont nawierzchni jezdni, gzymsów i barier na moście, remont nawierzchni ulicy pod wiaduktem kolejowym, budowę muru oporowego, budowę murków żelbetowych w miejscu likwidowanych bram, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę z rozbudową sieci oświetlenia ulicznego, wycinkę drzew i krzewów w niezbędnym zakresie, oznakowanie poziome i pionowe, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, umocnienie skarp oraz rekultywację terenu.

Zgodnie z umową przebudowa powinna zakończyć się do 31 października tego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group