Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rusza przetarg na Sukiennice Świdnickie

Piątek, 2 marca 2012, 16:07
Aktualizacja: 16:08
Autor: red
Świdnica: Rusza przetarg na Sukiennice Świdnickie
Fot. użyczone
Na czwartek, 8 marca zaplanowano przetarg, który ma wyłonić najemcę. Podejmie on się zorganizowania nieszablonowego miejsca. Mowa o Sukiennicach Świdnickich, które mają szansę wrócić do Rynku.

Zwycięzca przetargu w zamian za przygotowanie miejsca – wraz z radykalną przebudową – może liczyć na zwolnienie z czynszu nawet przez 4 lata w samym sercu Świdnicy – Rynku. Według planu Sukiennice Świdnickie mogą powstać w bloku śródrynkowym na parterze kamienicy Rynek 39-40. W miejscu tym poprzednio działała księgarnia.
Przetarg ma pomóc w znalezieniu najemcy ponad 124-metrowego lokalu. Po zaaranżowaniu wejść w nowym miejscu zostanie stworzony naturalny dostęp do ośmiu kramów stylizowanych na historyczne.

– To doskonałe miejsce, gdzie swoje dzieła mogą sprzedawać artyści, rękodzielnicy, czy też sprzedawcy wyrobów regionalnych. Zmiana lokalizacji wejścia od zewnętrznej i wewnętrznej strony budynku stworzy dodatkowe dojście do dziedzińca z odbudowywaną wieżą ratuszową. Tam planujemy nie tylko nową aranżację placu, ale też remont elewacji budynków. Wspólnie z prywatnym inwestorem możemy stworzyć naprawdę klimatyczne i nowe miejsce – uważa Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu, do którego można się jeszcze zgłosić, dostępne są pod adresem: www.nieruchomosci-swidnica.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group