Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1315
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rusza remont Prądzyńskiego

Czwartek, 7 marca 2024, 7:37
Autor: red
Świdnica: Rusza remont Prądzyńskiego
Fot. UM Świdnica
W tym tygodniu rozpoczną się prace drogowe na ul. Ignacego Prądzyńskiego w Świdnicy. Drogowcy remont nawierzchni rozpoczną w czwartek, 7 marca od ustawiania nowych krawężników drogowych. Kierowcy powinni w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na zmienioną organizację ruchu drogowego oraz nowe oznakowanie.

Wykonawcą inwestycji jest wybrana w przetargu firma Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia, która za 547 tysięcy złotych wykona remont 336-metrowego odcinka ulicy gen. Ignacego Prądzyńskiego. W pierwszej kolejności drogowcy wykonają wymianę części krawężników drogowych wzdłuż jezdni. Etap ten powinien zostać wykonany do 12 marca. W związku z tym kierowcy powinni zwrócić uwagę na nową organizację ruchu drogowego ponieważ od 7 marca zamknięty zostanie odcinek drogi przy wierzy ciśnień, czyli od pętli parkingowej na Prądzyńskiego do ul. Dąbrowskiego. Przejazd autobusami komunikacji miejskiej będzie możliwy bez zmian, a istniejące tam przystanki autobusowe będą funkcjonować normalnie.

Po wykonaniu pierwszego etapu prac nastąpi przerwa do 18 marca. Wtedy drogowcy powrócą na plac budowy, aby rozpocząć frezowanie jezdni. Następnie, w dwóch etapach, układana będzie nawierzchnia docelowa. W etapie pierwszym na odcinku od ul. Dąbrowskiego do pętli na parkingu, a następnie w obszarze samego parkingu.

W etapie drugim zmianie ulegnie lokalizacja jednego z przestanków autobusowych. Dla kierujących zostanie wprowadzone stosowne oznakowanie. Kierowców prosi się zachowanie ostrożności, ponieważ dostawa masy asfaltowej odbywać się będzie dużymi pojazdami ciężarowymi od strony ul. Wyszyńskiego, które w obszarze parkingu samochodowego zmuszone będą do manewrowania na całej jego powierzchni.

Przypomnimy, że to na wniosek radnych klubu „Nowa Lewica” na sesji Rady Miejskiej wprowadzono zmiany w budżecie, zwiększając wydatki z przeznaczeniem na zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa nawierzchni jezdni ul. Ignacego Prądzyńskiego w Świdnicy”. To efekt trafiających do nich próśb mieszkańców tej części Osiedla Młodych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group