• Środa, 19 czerwca 2019
  • Godz. 5:35
  • Imieniny: Gerwazego, Protazego
  • Czytających: 846
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rusza remont skrzyżowania ul. Sikorskiego z Esperantystów

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 7 listopada 2009, 8:56
Aktualizacja: 8:59
Autor: UM
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W poniedziałek, 9 listopada rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ul. Władysława Sikorskiego z ul. Esperantystów. Prace potrwają ok. 1,5 miesiąca.

– Skrzyżowanie ul. Sikorskiego z Esperantystów łączy drogę miejską z bardzo ruchliwą drogą krajową oraz wojewódzką. Jest to główny dojazd z centrum miasta do centrum handlowego oraz w kierunku Legnicy, co dodatkowo zwiększa ruch w tym rejonie. Ze względu na tworzące się na co dzień zatory, u zarządcy drogi od dłuższego czasu zabiegaliśmy o poprawę tej sytuacji. Dzięki wspólnemu porozumieniu, jeszcze w tym roku, sytuacja zdecydowanie się poprawi – mówi Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Zgodnie z ustaleniami miasto sfinansowało przygotowanie dokumentacji oraz uzyskało pozwolenie na budowę. Za roboty drogowe ok. 0,5 mln zł zapłaci Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza drogą.
W ramach prac zaplanowano poszerzenie drogi o tzw. prawoskręt od strony centrum miasta (z ul. Sikorskiego do Esperantystów). Dzięki temu zwiększy się liczba pasów, co pomoże w segregacji ruchu. W rejonie prowadzonych prac zostanie wymieniona nawierzchnia drogi, przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna. Wyremontowana zostanie część ciągu pieszo/rowerowego.

Na czas remontu skrzyżowanie nie zostanie wyłączone z ruchu, ale kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami polegającymi na zwężeniu jezdni. Osoby, które nie muszą korzystać z drogi dojazdowej zachęcamy do korzystania z innych skrzyżowań np. ul. Waleriana Łukasińskiego z Esperantystów. Za utrudnienia przepraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group