Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rusza wielki remont w centrum miasta

Sobota, 3 lipca 2010, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: red./UM Świdnica
Świdnica: Rusza wielki remont w centrum miasta
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Remont kamienicy przy ul. Długiej 33, gdzie powstaje Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Robotnicy wejdą tu w piątek, 9 lipca. – Jeżeli prace będą szły zgodnie z planem, to za 14 miesięcy (we wrześniu 2011) świdnickie organizacje będą mogły przeprowadzić się do dobrze wyposażonego i przyjaznego dla niepełnosprawnych budynku – mówi zastępca prezydenta Waldemar Skórski.

Około dwudziestu organizacji pozarządowych chce rozpocząć działanie pod wspólnym szyldem na ul. Długiej.

– W nowym miejscu organizacje pozarządowe będą mogły korzystać z pomocy prawnej, księgowej, czy też sekretariatu – mówi wiceprezydent Skórski. - Do dyspozycji będą sale konferencyjne i biblioteka multimedialna. Chcemy, by obsługa stowarzyszeń była darmowa, a jedyny koszt, który poniosą poszczególne organizacje, stanowiły rozmowy telefoniczne. Dlatego o dodatkowe wsparcie finansowe na obsługę centrum będziemy się starać z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Po przebudowie w budynku będą następujące pomieszczenia:
• biura dla stałych pracowników i użytkowników centrum oraz dla użytkowników sporadycznie wykorzystujących niektóre pomieszczenia,
• czytelnia multimedialna,
• sala wielofunkcyjna wraz z zapleczem mogąca pomieścić 70 osób z możliwością podziału na dwie mniejsze sale. W sali tej przewidziano także miejsce dla wprowadzenia przenośnej kabiny tłumaczy symultanicznych,
• trzy sale szkoleniowe dla grup do 10 osób i 1 sala warsztatów plastycznych z zapleczem socjalnym.

Do czasu zakończenia inwestycji organizacje mające swoje siedziby przy ul. Długiej 33 będą działały przy ul. Franciszkańskiej 7 (budynek po Szkole Podstawowej nr 10).

Na realizację zadania zaplanowano 7,1 mln zł, z czego 2,6 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych. Wyłoniony w przetargu nieograniczonym wykonawca – Firma Architektoniczno-Budowlana Restauracji Zabytków Architekton z Głogowa – zaoferował wykonanie inwestycji za kwotę 5,3 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group