Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 755
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszają warsztaty i szkolenia dla osób niepełnosprawnych i ich rodziców

Poniedziałek, 9 marca 2015, 7:32
Aktualizacja: 11:34
Autor: red.
Polskie Stowarzyszenie Na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy dzięki dotacji konkursowej na realizację zadania publicznego „Działania mające na celu wspieranie osób chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin oraz promocję zdrowego stylu życia” z Gminy Miasto Świdnica od 1 marca do 30 listopada 2015 roku będzie prowadziło Warsztaty i Szkolenia edukacyjno–motywujące dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodziców/opiekunów pt. „Radość życia trzeba samemu wypracować”.

Będą to cykliczne szkolenia, warsztaty, treningi integracyjne mające na celu wsparcie tej grupy osób – zagrożonych wykluczeniem społecznych.

Osoby niepełnosprawne intelektualnie i ich rodzice/opiekunowie mają niską aktywność społeczną i zawodową, często z braku wsparcia wśród najbliższych i z trudnościami jakie muszą pokonywać doświadczając rodzicielstwa dziecka niepełnosprawnego. Są pozostawiani sami sobie, są mało obecni przez to w życiu społecznym. Trzeba to zmieniać!

Realizacja projektu pomoże im uwierzyć, że mogą funkcjonować „w zdrowym społeczeństwie” na równych prawach i korzystać z dóbr kultury, rozrywek i edukacji.
90 członków Stowarzyszenia będzie brało udział w spotkaniach edukacyjnych z pracownikami Urzędu skarbowego, ZUS – u, MOPS-u, prawnikiem. Tu będą mogli dowiedzieć się, podyskutować na tematy praw, obowiązków obywatelskich.

Uczestnicząc w warsztatach z psychologiem, pedagogiem, wizażystą, dietetykiem, fizjoterapeutą, muzykoterapeutą, informatykiem beneficjenci wzmocnią poczucie własnej wartości, zintegrują się ze środowiskiem lokalnym, zdobędą nowa wiedzę z zakresu zaradności, niezależności i zdrowego stylu życia.

Wsparcie to pomoże im w zmianie postrzegania siebie i swojego dziecka, przyczyni się do tego, że ich „zwykły” dzień pełen trosk, osamotnienia stanie się bardziej pogodny, radosny, że nie są sami i że razem mogą funkcjonować w społeczeństwie bez stereotypów. Zadanie będzie realizowane w placówkach PSOUU Koło w Świdnicy, tj. Środowiskowym Domu Samopomocy i Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group