Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszają zapisy na Encyklopedię Świdnicy

Środa, 31 sierpnia 2011, 16:11
Aktualizacja: 16:14
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Ruszają zapisy na Encyklopedię Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do 31 października osoby zainteresowane dziejami Świdnicy mogą wpisywać się na listę subskrypcyjną Encyklopedii Świdnicy.

Encyklopedia Świdnicy to projekt, który zakłada stworzenie kompleksowej publikacji o dziejach Świdnicy, wybitnych świdniczanach, ważnych datach w historii miasta i wszystkim, co nierozłącznie wiąże się ze Świdnicą.
Podobnie, jak popularny w latach dziewięćdziesiątych Świat Wiedzy, Encyklopedia Świdnicy będzie składała się z segregatorów podzielonych tematycznie według rozdziałów Encyklopedii. Segregatory wypełnią się kartami, tworzonymi na bieżąco przez powołany do tego celu zespół redakcyjny oraz chętnych świdniczan (w porozumieniu z zespołem redakcyjnym). Osoby, które wpiszą się na listę subskrypcyjną do 31 października 2011 r., będą mogły nieodpłatnie odbierać kolejne karty encyklopedii co kilka miesięcy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Franciszkańska 18, w czytelni naukowej na I piętrze (tel. kontaktowy 74 640 09 37 lub 39).
Pierwsza część publikacji: segregator, strony przekładkowe oraz wprowadzenie do dziejów Świdnicy, będzie można odbierać już w grudniu br.

Na listę subskrypcyjną Encyklopedii Świdnicy można zapisywać się osobiście w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, w czytelni naukowej na I piętrze. Konieczne jest podanie imienia, nazwiska oraz złożenie własnoręcznego podpisu. Jedna osoba może subskrybować jeden egzemplarz Encyklopedii. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość subskrypcji większej liczby egzemplarzy Encyklopedii – prośby z uzasadnieniem, złożone na piśmie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, będą rozpatrywane przez zespół redakcyjny. Liczba egzemplarzy Encyklopedii jest ograniczona.
Równolegle z papierowym wydaniem Encyklopedii Świdnicy na stronie www.um.swidnica.pl, w zakładce „Encyklopedia Świdnicy”, będzie można pobierać kolejne części Encyklopedii w wersji elektronicznej, w formacie pdf.

Projekt realizują Urząd Miejski i Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej. Zapraszamy do kolekcjonowania kompendium o naszej Małej Ojczyźnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group