Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszają zapisy na Encyklopedię Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Środa, 31 sierpnia 2011, 16:11
Aktualizacja: 16:14
Autor: UM Świdnica
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do 31 października osoby zainteresowane dziejami Świdnicy mogą wpisywać się na listę subskrypcyjną Encyklopedii Świdnicy.

Encyklopedia Świdnicy to projekt, który zakłada stworzenie kompleksowej publikacji o dziejach Świdnicy, wybitnych świdniczanach, ważnych datach w historii miasta i wszystkim, co nierozłącznie wiąże się ze Świdnicą.
Podobnie, jak popularny w latach dziewięćdziesiątych Świat Wiedzy, Encyklopedia Świdnicy będzie składała się z segregatorów podzielonych tematycznie według rozdziałów Encyklopedii. Segregatory wypełnią się kartami, tworzonymi na bieżąco przez powołany do tego celu zespół redakcyjny oraz chętnych świdniczan (w porozumieniu z zespołem redakcyjnym). Osoby, które wpiszą się na listę subskrypcyjną do 31 października 2011 r., będą mogły nieodpłatnie odbierać kolejne karty encyklopedii co kilka miesięcy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Franciszkańska 18, w czytelni naukowej na I piętrze (tel. kontaktowy 74 640 09 37 lub 39).
Pierwsza część publikacji: segregator, strony przekładkowe oraz wprowadzenie do dziejów Świdnicy, będzie można odbierać już w grudniu br.

Na listę subskrypcyjną Encyklopedii Świdnicy można zapisywać się osobiście w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, w czytelni naukowej na I piętrze. Konieczne jest podanie imienia, nazwiska oraz złożenie własnoręcznego podpisu. Jedna osoba może subskrybować jeden egzemplarz Encyklopedii. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość subskrypcji większej liczby egzemplarzy Encyklopedii – prośby z uzasadnieniem, złożone na piśmie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, będą rozpatrywane przez zespół redakcyjny. Liczba egzemplarzy Encyklopedii jest ograniczona.
Równolegle z papierowym wydaniem Encyklopedii Świdnicy na stronie www.um.swidnica.pl, w zakładce „Encyklopedia Świdnicy”, będzie można pobierać kolejne części Encyklopedii w wersji elektronicznej, w formacie pdf.

Projekt realizują Urząd Miejski i Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej. Zapraszamy do kolekcjonowania kompendium o naszej Małej Ojczyźnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group