Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszyła akcja „Rower pomaga”

Niedziela, 29 kwietnia 2018, 9:08
Autor: red
Świdnica: Ruszyła akcja „Rower pomaga”
Fot. UM Świdnica
Miasto Świdnica już po raz trzeci jest partnerem akcji „Rower Pomaga”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska – Białej.

W tym roku przejechane na rowerze kilometry można wpisywać na stronie internetowej www.rowerpomaga.pl wybierając cel „Jeżdżę dla dzieci ze Świdnicy” lub poprzez aplikację Endomondo pod linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/36334159.

- W poprzednich latach wydarzenie odniosło duży sukces na obszarze całego kraju, a szczególnym uznaniem cieszyło się wśród rowerzystów z naszego miasta. Dzięki kampanii promującej, przeprowadzonej przez Referat Turystyki włączyło się do niego kilkuset rowerzystów z naszego regionu – mówi Sylwia Osojca - Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Świdnica już dwukrotnie zajęła drugie miejsce spośród podmiotów zgłoszonych do akcji. W 2016 roku rowerzyści wspólnie przejechali 105 000 km, a dzieci z ubogich rodzin otrzymały 5 rowerów. Natomiast w 2017 roku, pomimo zwiększenia limitu kilometrów do 30 000 - wspólnie przejechaliśmy ponad 220 000 km i uszczęśliwiliśmy, aż siedmioro małych świdniczan.

W tym roku organizator ponownie podniósł poprzeczkę. Dziecko z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej otrzyma wymarzony rower, dopiero po przejechaniu przez rowerzystów wspólnie 100 000 kilometrów.

- Będzie bardzo trudnym zadaniem poprawienie wyniku z poprzednich lat zwłaszcza, że organizator kolejny raz podniósł limit kilometrów uprawniających do otrzymania roweru. Mając jednak doświadczenie z ubiegłorocznych edycji oraz wykorzystując istniejący potencjał rowerzystów wierzymy, że uda nam się wspólnie to osiągnąć – dodaje Sylwia Osojca – Kozłowska.

Swoje wyniki mogą wpisywać także uczestnicy imprez rowerowych. Tych w tym roku w Świdnicy nie zabraknie. Już 13 maja odbędzie się piknik rowerowy pod hasłem „Świdnica na Rowery”, a dzień wcześniej rozpocznie się kolejna edycja bicia rekordu w 24-godzinnej jeździe m.in. na rowerze stacjonarnym, w ramach imprezy „Aktywni 24”.

Akcja zbierania kilometrów potrwa w Świdnicy do końca września.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group