Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszyła budowa drugiego Orlika

Wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:35
Aktualizacja: 15:36
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Ruszyła budowa drugiego Orlika
Orlik przy SP 4
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Kolejny, po Szkole Podstawowej nr 4, kompleks boisk w ramach projektu „Moje boisko – Orlik 2012” powstaje przy Szkole Podstawowej nr 6. Firma Tamex z Warszawy właśnie rozpoczęła rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni asfaltowej. Prace mają zakończyć się w październiku, natomiast całość zadania zamknąć w IV kwartale 2011 roku.

Zostaną bowiem również wyremontowane istniejące nawierzchnie i zagospodarowany będzie teren wokół szkoły – ustawione ławki, urządzone ścieżki i zieleń.

Orlik zastąpi wysłużone boiska, będące dotąd w dyspozycji szkoły. Poprawi się zdecydowanie baza szkoły, z której będą korzystać również mieszkańcy. Nowe boisko to kolejny etap poprawiania bazy sportowej w mieście. W ostatnich latach mogliśmy obserwować inwestycje na dużą skalę, zarówno na obszarze Ośrodka Sportu i Rekreacji, jak i poszczególnych dzielnic miasta – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

W ramach inwestycji przy ul. Wodnej powstaną dwa boiska. Jedno do piłki nożnej, a drugie wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej. Kompleks będzie ogrodzony i oświetlony oraz wyposażony w zaplecze z szatnią i sanitariatami. Koszt prac to blisko 1.4 mln zł, z czego 728 tys. zł pochodzi z budżetu miasta, 333 tys. z Ministerstwa Sportu i Turystyki i tyle samo z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group