Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ruszyła budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych

Sobota, 24 listopada 2018, 13:33
Autor: red
Żarów: Ruszyła budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych
Fot. UM Żarów
Rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej na ulicy Świerkowej, Modrzewiowej i Jesionowej w Żarowie. Jest to już kolejna inwestycja wodno–kanalizacyjna realizowana na terenie naszego miasta.

Wykonawcą zadania jest żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, a wszystkie prace, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, mają zakończyć się początkiem grudnia.
- Rozpoczęliśmy budowę kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. W ramach zadania, przy ulicy Świerkowej oraz Modrzewiowej powstanie kanalizacja wraz z wykonaniem przepustów pod ścieżkę rowerową pod planowane przyłącza. Jest to pierwszy etap tego zadania, dlatego w przyszłym roku, inwestycja ta z pewnością będzie dalej kontynuowana - wyjaśnia Waldemar Baranowski prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

Budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie jest już kolejnym zadaniem inwestycyjnym w tym rejonie. W tym roku, na całym terenie domków jednorodzinnych w mieście powstały ścieżki rowerowe wraz z oświetleniem, a na niektórych odcinkach również nowe chodniki.

Całe zadanie realizowane jest w ramach projektu inwestycyjnego "Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany - dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Świerkowa, Modrzewiowa i Jesionowa w Żarowie". Całkowity koszt zadania to kwota 253.195,50 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group