Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1037
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ruszyła budowa nowych zakładów na żarowskiej podstrefie ekonomicznej

Piątek, 22 kwietnia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Żarów: Ruszyła budowa nowych zakładów na żarowskiej podstrefie ekonomicznej
Fot. www.um.zarow.pl
Dwa nowe zakłady dołączą niebawem do funkcjonujących na terenie żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest–Park". Ich budowa ruszyła początkiem 2016 roku. W obydwu przypadkach działalność fabryk koreańskich związana będzie z branżą motoryzacyjną.

Pierwszy z zakładów ILP sp. z o.o. produkować będzie elementy aluminiowe na potrzeby przemysłu samochodowego. Przedmiotem działalności drugiego zakładu KCP sp. z o.o. będą natomiast elementy układów kierowniczych, w szczególności drążki. Zgodnie z zapowiedziami już w drugiej połowie tego roku rozpocznie się proces uzbrajania zakładów w linie technologiczne i powolny start produkcji. - O tym, że firmy zdecydowały się ulokować swoje inwestycje właśnie tutaj w Żarowie wpłynęło wiele czynników. Przede wszystkim bliskość kontrahentów, bardzo dobra infrastruktura techniczna, lokalizacja na mapie nie tylko regionu, Polski, ale też Europy i potencjał, jaki ten region ze sobą niesie. Obydwa zakłady planują rozpoczęcie zatrudnienia jeszcze w tym roku. Łącznie w nowych zakładach zatrudnienie znajdzie 70 osób - informuje Jarosław Ogrodnik radca prawny i przedstawiciel dwóch nowych firm, które inwestują w Żarowie.

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej koreańskie firmy ILP sp. z o.o. i KCP sp. z o.o. otrzymały w grudniu 2015 roku. Początkiem nowego roku rozpoczęła się ich budowa. Zgodnie z deklaracjami, już w drugiej połowie 2016 roku obydwa zakłady mają rozpocząć uruchomienie linii produkcyjnych. - W pierwszych miesiącach funkcjonowania zakładów będziemy musieli naturalnie przeprowadzić rozruch maszyn, w które firmy zostaną wyposażone. Na dzień dzisiejszy,w przypadku zakładu KCP sp. z o.o. wielkość nakładów finansowych to jest 34 miliony złotych. Planowane nakłady do poniesienia przy budowie firmy ILP sp. z o.o. to kwota blisko 24 milionów złotych.

Począwszy od momentu, kiedy obydwie spółki uzyskały zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy po dzień dzisiejszy ogromne jest wsparcie ze strony gminy i burmistrza Żarowa. Liczymy na to, że tego wsparcia nie zabraknie również w momencie uruchomienia naszych zakładów - dopowiada radca prawny Jarosław Ogrodnik.

Na terenie żarowskiej podstrefy ekonomicznej w tej chwili trwa również rozbudowa dwóch funkcjonujących zakładów. Rozbudowę swoich inwestycji prowadzą także AKS Precision Ball Polska - firma, która jako pierwsza ulokowała swoją inwestycję na żarowskiej podstrefie oraz T&P. - Dwa zakłady koreańskie nie są to w tej chwili jedyne zakłady, które powstają na terenie naszej strefy ekonomicznej. Nowy zakład powstaje także na terenie funkcjonującego już T&P. W innej części podstrefy budowę nowych obiektów fabrycznych rozpoczął również AKS Precision Ball Polska. To bardzo dobra informacja dla naszych mieszkańców, bo powstanie znów dodatkowo więcej miejsc pracy. Z drugiej strony natomiast każdy zakład to są dochody podatkowe dla gminy, za które budujemy drogi, chodniki, oświetlenie i to wszystko, co jest naszym mieszkańcom potrzebne - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Żarowska podstrefa ekonomiczna rozwija się w dobrym kierunku. Świadczą o tym chociażby rozbudowy kolejnych zakładów, które wciąż chcą inwestować w Żarowie. - Praktycznie w każdym roku zakłady, które funkcjonują na terenie żarowskiej podstrefy planują rozbudowę bądź się rozbudowują. W minionym roku taką rozbudowę realizował Franc-Textil. W tej chwili ma ona miejsce na terenie dwóch zakładów AKS Precision Ball Polska oraz T&P. Rozbudowę inwestycji zapowiedział także Electrolux Poland - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group