Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1306
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ruszyła budowa obwodnicy

Piątek, 9 grudnia 2022, 11:49
Aktualizacja: 11:50
Autor: red
Świebodzice: Ruszyła budowa obwodnicy
Fot. UM Świebodzice
Mała obwodnica Osiedla Piastowskiego w Świebodzicach to bardzo ważna inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od dawna.

8 grudnia) Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Kierownikiem robót drogowych Zbigniewem Kowalikiem, z firmy Kobylarnia, która jest wykonawcą drogi, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Elżbietą Krzan, Inspektorem nadzoru Anetą Śmieszną oraz p.o. Kierownika Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego Magdaleną Osiewacz-Drab dokonali symbolicznego wbicia szpadli, czym zainaugurowali budowę.
W wydarzeniu uczestniczyli również: Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Przedstawiciel Podwykonawcy firmy Tom-Bud Tomasz Gajewski, Prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Sławomir Sprawka, Prezes OSiR Świebodzice Jarosław Pizuński, Prezes ZWiK Świebodzice Grzegorz Cabanek, przedstawiciele wykonawcy Firmy Kobylarnia S.A., oraz pracownicy Urzędu Miejskiego, a także lokalne i regionalne media.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu Burmistrz Miasta Paweł Ozga, jest to jedna z największych inwestycji ostatnich czasów:

- Całkowita wartość inwestycji to 11 110 603 zł, z czego wkład Gminy Świebodzice to ponad 6 960 603 zł. Jest to inwestycja wyczekiwana przez Mieszkańców, połączenie ul. Królowej Elżbiety z ul. Dąbrówki pozwoli na ominięcie centrum osiedla. Ta inwestycja rozpoczyna się w tym roku, jest to inwestycja kilkuletnia, która ma zakończyć się w roku 2024 r., jednak mam nadzieję, że dobra współpraca z firmą sprawi, że uda nam się to zrobić trochę wcześniej.

Na realizację zadania pn. „Budowa małej obwodnicy wraz z niezbędną infrastrukturą w rejonie Osiedla Piastowskiego w Świebodzicach” Gmina Świebodzice pozyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022 r. w wysokości 4 150 000,00 zł. Umowa z wykonawcą Firmą „Kobylarnia” S.A. została podpisana 7 września 2022 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group