Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ruszyła budowa pętli postojowej przy SP Żarów

Piątek, 23 marca 2018, 11:06
Autor: red
Żarów: Ruszyła budowa pętli postojowej przy SP Żarów
Fot. UM Żarów
Rozpoczęły się prace remontowe przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Trwa tam budowa pętli postojowej, co wpłynie na poprawę sytuacji komunikacyjnej przy ul. 1 Maja. Koszt zadania, zgodnie z podpisaną umową wyniesie 96.395,10 złotych.

Inwestycja potrwa do połowy maja.
- W ramach inwestycji wykonana będzie pętla postojowa dla samochodów osobowych o szerokości jezdni 4,5 m i chodnika o szerokości 2,0 m o łącznej długości 40,48m. W tym celu przesunięte zostanie ogrodzenie szkoły oraz zdemontowany będzie stary plac zabaw, który znajduje się na terenie szkolnej placówki. Wykonawca zapowiedział także wprowadzenie nowej organizacji ruchu, dlatego trzeba będzie liczyć się z chwilowymi utrudnieniami. Zaplanowana inwestycja z pewnością usprawni sytuację komunikacyjną, która obecnie panuje na odcinku drogi przy ul. 1 Maja w Żarowie. Dzięki realizowanej inwestycji łatwiejszy i bezpieczniejszy będzie dojazd do ul. 1 Maja. Najważniejszym celem tego zadania jest przede wszystkim rozładowanie korków przed szkołą, co ma niestety dzisiaj miejsce. Samochody nie będą musiały cofać przy ograniczonej widzialności na długości ul. 1 Maja. Są to sytuacje skrajnie niebezpieczne, które mogą zakończyć się nieszczęściem. A bezpieczeństwo dzieci dojeżdżających do szkoły, ale i naszych mieszkańców jest najważniejsze - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Nie będzie to jedyna inwestycja realizowana przy szkolnej placówce. Wkrótce na szkolnym terenie rozpocznie się również budowa nowego placu zabaw i siłowni. Będzie to kolejny etap prac zrealizowany w tym miejscu.
- Do użytku naszych najmłodszych mieszkańców oddany zostanie nowoczesny plac zabaw, a dla tych nieco starszych urządzenia siłowni zewnętrznej, z których korzystać będą mogli naturalnie nasi wszyscy mieszkańcy. Zagospodarowany będzie także odpowiednio teren przy szkole, pojawią się nowe ławki, stojaki rowerowe, ogrodzenie, nawierzchnia z kostki syntetycznej oraz nasadzenia krzewów. Zrobi się estetyczniej i schludnie. To będzie strefa relaksu dla wszystkich - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje są finansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group