Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny/Zastruże: Ruszyła budowa świetlic w Mrowinach i Zastrużu

Niedziela, 5 października 2014, 16:35
Aktualizacja: 16:38
Autor: red.
Mrowiny/Zastruże: Ruszyła budowa świetlic w Mrowinach i Zastrużu
Fot. UM Żarów
Przygotowanie terenów pod nowe inwestycje wymagało wielu uzgodnień. Ten etap został już dawno zakończony i dziś, przyszkolne tereny powoli zamieniają się w plac budowy. Ruszyła budowa nowych świetlic środowiskowych w Mrowinach i Zastrużu. Choć zmiany na placu budowy są jeszcze mało widoczne, mieszkańcy wsi doglądają nowe inwestycje.

- Mrowiny to największa wieś w naszej gminie. Równie duża jest nasza szkolna społeczność, a zajęcia gimnastyczne muszą się odbywać w małych i ciasnych pomieszczeniach. Dzieci nareszcie będą miały swój własny kąt i swoje miejsce do zabawy - mówi Roman Konieczny, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Nowe sale gimnastyczne mają być gotowe do końca roku. Zostaną wyposażone w pomieszczenia socjalne, trzy toalety, w tym jedną do użytku osób niepełnosprawnych oraz salę do ćwiczeń. Głównie z przeznaczeniem na realizację zajęć z wychowania fizycznego. - Z pracami ruszyliśmy zaraz po podpisaniu umowy. Nowe sale będą architektonicznie dopasowane do budynku szkoły - podkreśla Janusz Łukaszewicz, właściciel firmy Usługowo-Handlowej F.U.H "IZOLSUSZ" z Wałbrzycha, wykonawca nowej inwestycji w Zastrużu.

Mrowiny i Zastruże dołączą do grona tych miejscowości, w których funkcjonują świetlice środowiskowe. Są to jedyne placówki, które jako jedyne nie posiadają przyszkolnych sal gimnastycznych. Już niebawem się to zmieni.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group