Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ruszyła budowa szatni sportowej na stadionie

Wtorek, 16 października 2018, 13:54
Autor: red
Żarów: Ruszyła budowa szatni sportowej na stadionie
Fot. UM Żarów
Kilka tygodni temu ruszyliśmy z kolejnym etapem prac na żarowskim stadionie. Pierwsze prace rozpoczęły się od rozbiórki starych trybun. W tej chwili trwa budowa nowej szatni dla sportowców. Pierwsze prace rozpoczęły się od wykopów oraz betonowania fundamentów.

Wszystkie inwestycje na żarowskim stadionie realizowane są w ramach dużego zadania "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów - rewitalizacja parku miejskiego wraz z boiskiem sportowym". W ramach zadania powstaną nowe trybuny wraz z zadaszeniem, szatnia oraz wiata spotkań wraz z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, elektrycznymi i gazowymi, kanalizacją deszczową i sanitarną oraz nowa bieżnia dla spacerowiczów, chodziarzy, biegaczy i rolkarzy.
- W tej chwili jesteśmy na etapie prac związanych z betonowaniem fundamentów. W następnej kolejności ruszą prace murarskie pod budowę budynku nowej szatni na stadionie. Ostatnim akcentem będzie już wykonanie nowej bieżni dookoła głównej płyty boiska. Wszystkie prace mają być zrealizowane do końca marca 2019 roku. Inwestycje umożliwiające funkcjonowanie samego stadionu zostały uzgodnione z zarządem klubu - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Łączny koszt wszystkich inwestycji na stadionie to kwota 2 322 641,40 złotych. Całkowita wartość projektu, w ramach którego przebudowany zostanie również stadion miejski w Żarowie wynosi 5 866 510,15 złotych, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa to kwota 3 867 257,09 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group