Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszyła „Giełda Pomysłów” na plac przy ul. Franciszkańskiej

Piątek, 21 grudnia 2012, 12:43
Aktualizacja: 12:45
Autor: red.
Świdnica: Ruszyła „Giełda Pomysłów” na plac przy ul. Franciszkańskiej
Fot. użyczone
Mieszkańcy zaproponują, co ozdobi skwer przy ul. Franciszkańskiej. Przebudowa placu w sąsiedztwie Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpoczęła się. Świdniczanie do 15 stycznia 2013 r. mogą zaproponować, co powinno się znaleźć w centralnej części placu.

Organizując sondaż dotyczący kamiennej torebki, zapowiadaliśmy dalsze konsultacje, jeśli rzeźba nie uzyska społecznej akceptacji. Rozpoczęta właśnie „Giełda pomysłów” jest realizacją tej deklaracji. Mamy nadzieję poznać propozycje mieszkańców odnośnie tego, jaki akcent architektoniczny powinien znaleźć się w centrum placu. To ważna sprawa, bo chcemy, żeby projektowany element nadał miejscu niepowtarzalny charakter i jednocześnie był ozdobą skweru. Jestem przekonany, że świdniczanie wykażą się dużą inwencją i przedstawią ciekawe pomysły – tłumaczy Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

W samym sercu skweru przewidziano miejsce na „Skrzynię Pamięci Świdniczan”. To akcja, którą prowadzi redakcja „Wiadomości Świdnickich”. Ma ona na celu przekazanie przyszłym pokoleniom „wiadomości” od współcześnie żyjących świdniczan.

Czekamy na pomysły jaka rzeźba lub inny element małej architektury powinien ozdobić centralne miejsce remontowanego skweru przy ul. Franciszkańskiej.
Oczekujemy na pomysły, które uwzględnią obecność w centrum placu „Skrzyni Pamięci Świdniczan” oraz sąsiedztwo Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której, oprócz promocji czytelnictwa, odbywa się wiele ważnych imprez kulturalnych.

Opisy lub rysunki autorskich pomysłów można składać w Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy Rynek (ul. Wewnętrzna) lub w recepcji Wieży Ratuszowej do 15 stycznia 2013 r.

Na uczestników akcji czekają nagrody.

Ulotki zachęcające do zabrania głosu są rozdawane wśród odwiedzających stoiska podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Są również dostępne w Informacji Turystycznej, Muzeum Dawnego Kupiectwa i Galerii 44 w świdnickim Rynku.

***

Serdecznie zapraszamy do składania autorskich pomysłów na rzeźbę lub inny element małej architektury, który będzie umieszczony na wyremontowanym skwerze przy ulicy Franciszkańskiej w Świdnicy.

Regulamin Giełdy Pomysłów:
• Giełda Pomysłów adresowana jest do wszystkich, bez żadnych ograniczeń wynikających z wieku uczestnika lub jego miejsca zamieszkania.
• Każdy autor może przedstawić dowolną ilość pomysłów w formie pisemnej, rysunkowej lub makiety przyszłej rzeźby.
• Pomysł dotyczy formy przyszłej rzeźby lub innego elementu małej architektury, który zostanie zrealizowany na powierzchni max 160 x 525 cm w obrysie projektowanego fundamentu (oznaczonej na wizualizacji znakiem zapytania).
• Prace można składać w Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy Rynek (ul. Wewnętrzna) lub w recepcji Wieży Ratuszowej w terminie do 15 stycznia 2013 r.
• Wybór najciekawszych pomysłów, które mogą zostać wykorzystane przy tworzeniu finalnego projektu, należał będzie do komisji utworzonej przez Prezydenta Miasta Świdnicy. Komisja zastrzega sobie możliwość wyboru dowolnej liczby pomysłów lub rezygnacji z wykorzystywania ich do dalszych celów projektowych.
• Aby praca mogła być rozpatrywana przez komisję, należy do niej dołączyć oświadczenie z danymi osobowymi autora oraz jego zgodą na przetwarzanie danych osobowych i na przekazanie majątkowych praw autorskich do pomysłu o następującej treści:

………………………………….
Miejscowość, data

Imię i nazwisko autora
……………………………………….
Adres zamieszkania
……………………………..…………
Telefon kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu do potrzeb przeprowadzenia „Giełdy Pomysłów” w Świdnicy, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na bezpłatne wykorzystanie do celów „Giełdy Pomysłów” w Świdnicy, publikowanie i reprodukowanie przekazanych prac oraz podanie imienia i nazwiska do publicznej wiadomości.

…………………………………………
Podpis autora pomysłu, lub w przypadku osoby, która nie ukończyła 18. roku życia, podpis rodziców lub prawnych opiekunów

Wśród autorów pomysłów zostaną rozlosowane pakiety materiałów promocyjnych Miasta Świdnicy oraz nagroda niespodzianka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group