Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Ruszyła kanalizacja sołectwa Boleścin

Niedziela, 2 marca 2014, 7:58
Autor: red.
Gmina Świdnica: Ruszyła kanalizacja sołectwa Boleścin
Fot. UG Świdnica
Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły na wcześniejsze rozpoczęcie II etapu kanalizacji Jagodnik–Boleścin. Do końca października planowane jest wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej dla blisko 90 gospodarstw domowych.

Pierwszy etap obejmował budowę kanalizacji w sołectwie Jagodnik. Zgodnie z dokumentacją projektową 6 km odcinek sieci obejmuje 40 gospodarstw (230 osób). Dodatkowo inwestycję zrealizowano w taki sposób, aby w przyszłości do sieci przyłączyć kolejnych mieszkańców.

- Obecnie 10 spośród 33 sołectw w gminie Świdnica posiada sieć kanalizacyjną, o łącznej długości ok. 76 km. Na terenie trzech miejscowości funkcjonują oczyszczalnie ścieków. Do końca 2014 r. mieszkańcy Boleścina zostaną wyposażeni w infrastrukturę kanalizacyjną. Wzorem lat ubiegłych będziemy również dofinansowywać budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w tych sołectwach gdzie występuje duże rozproszenie zabudowy mieszkaniowej, a budowa tradycyjnej, zbiorczej kanalizacji jest technicznie i ekonomicznie nieuzasadniona – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Zakończenie II etapu planowane jest na październik 2014 r. Środki na ten cel pochodzą w z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz z budżetu gminy. Łączny koszt zadania wyniesie ponad 3,19 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Usług Remontowo-Budowlanych i Instalacyjnych Jan Chrożnowski z Wojcieszyc k/ Jeleniej Góry.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group