Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ruszyła największa inwestycja drogowa w Świebodzicach

Środa, 26 lipca 2017, 17:11
Autor: red
Świebodzice: Ruszyła największa inwestycja drogowa w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Od kilkunastu dni trwa budowa ulicy Królowej Elżbiety w Świebodzicach. To jedna z największych inwestycji drogowych w mieście w ostatnich latach.

Samorząd przeznaczy na nią 4,5 mln zł z własnego budżetu.
Ulica Królowej Elżbiety znajduje się na Osiedlu Piastowskim, w rejonie, który dynamicznie się rozwija. Budowa drogi stała się prawdziwą koniecznością.

- Infrastruktura drogowa jest w tym miejscu niezbędna. Funkcjonuje tu przedszkole, przychodnia zdrowia, rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Ulica Królowej Elżbiety stała się po prostu niedrożna, stąd konieczność przystąpienia do prac – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.

Budowa ulicy Królowej Elżbiety to bardzo duże zadanie, obejmujące budowę nawierzchni jezdni i chodnika, sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. W ramach inwestycji powstanie także oświetlenie.
Zdanie jest kontynuacją prac, wykonanych dwa lata temu.

Łączny koszt to 4,5 mln zł.

Obecnie trwają prace na tzw. sięgaczu, wykonanym w 2015 roku. W obrębie ulicy Królowej Elżbiety występują utrudnienia komunikacyjne, została przygotowana zastępcza organizacja ruchu. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie.

W rejonie osiedla dobiega końca inna, drogowa inwestycja – remont nawierzchni ulicy Mieszka I i 3 Maja. Koszt tego zadania to ponad 1 mln zł, ale miasto otrzymało dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 w wysokości ponad 500 tys. zł.

Obecnie trwa ostatni etap prac, tzn. remont odcinka od ul. Mieszka I do Jeleniogórskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group