Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszyła rekrutacja

Sobota, 10 września 2022, 7:10
Autor: red
Świdnica: Ruszyła rekrutacja
Fot. organizatorzy
Rozpoczyna się 7. edycja programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” oraz odbywający się w jego ramach konkurs „Zalogowani”. Do 19 września świdniccy ósmoklasiści mogą zgłaszać swój udział w rywalizacji. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Do wygrania, jak co roku, są nagrody pieniężne i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Aby dokonać zgłoszenia, należy:

wypełnić oraz wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://forms.gle/kZsknhcYArsPRBqs8
wydrukować wypełniony formularz, podpisać go i dać do podpisu rodzicowi/opiekunowi prawnemu
przekazać wydrukowany i podpisany formularz nauczycielowi koordynującemu konkurs w szkole do 19 września br.
dopilnować, by nauczyciel dostarczył wypełniony formularz do Urzędu Miejskiego w Świdnicy do 20 września br.
Do „Zalogowanych” zakwalifikuje się maksymalnie 220 osób (po 20 z każdej szkoły), które jako pierwsze prawidłowo zrealizują wszystkie powyższe punkty. Uczestnicy, którzy zostaną zakwalifikowani do konkursu, zostaną o tym poinformowani 23 września br.

We wtorek, 27 września o godz. 10:00 odbędzie się inauguracja tegorocznej edycji programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”, na którą zaproszeni zostaną nie tylko uczestnicy Zalogowanych, ale także młodzież ze świdnickich szkół ponadpodstawowych. Gościem spotkania będzie profesor Marcin Drąg – urodzony w Świdnicy chemik, profesor nauk chemicznych, nauczyciel akademicki Politechniki Wrocławskiej, laureat nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, który opowie gościom, czy warto zostać naukowcem.

Głównym celem programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” jest z jednej strony dostarczanie wiedzy i praktycznych umiejętności, które ułatwią młodym ludziom realizację planów edukacyjnych i zawodowych oraz funkcjonowanie w warunkach gospodarki rynkowej, a z drugiej – zapewnianie lokalnym przedsiębiorcom i potencjalnym inwestorom kadry wykształconej zgodnie z ich potrzebami i oczekiwaniami. Organizatorem programu jest Gmina Miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Powiatowym Urzędem Pracy w Świdnicy oraz Starostwem Powiatowym w Świdnicy. Partnerami programu są lokalni przedsiębiorcy.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Justyna Lembryk z Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy – tel.: 74/ 856 29 77 lub 605 762 069, e-mail: j.lembryk@um.swidnica.pl.

Zapraszamy także na strony: www.zostancieznami.pl, www.facebook.com/zostancieznami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group