Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ruszyła sprawa budowy centrum przesiadkowego w Wałbrzychu

Wtorek, 24 lutego 2015, 9:08
Aktualizacja: 11:09
Autor: PAW
Wałbrzych: Ruszyła sprawa budowy centrum przesiadkowego w Wałbrzychu
Fot. PAW
Prawdopodobnie w ramach ZIT–u, Aglomeracja Wałbrzyska będzie chciała zrealizować projekt związany z budową w Wałbrzychu centrum przesiadkowego.

Właścicielem terenu, na którym ma powstać centrum przesiadkowe dla wałbrzyszan oraz osób przyjeżdżających do naszego miasta, jest firma Octava. Pierwotnie na tym terenie miała zostać wybudowana galeria handlowa Magnolia, ale pomysł ten jednak nie wypalił.

Punkt przesiadkowy, łączący komunikację miejską, szynobusową i autobusową ma zostać umieszczony na placu zaczynającym się przed wiaduktem na ulicy Wysockiego i ciągnącym się w stronę ulicy Mazowieckiej. Według powstającego planu połączeń kolejowych aglomeracji wałbrzyskiej właśnie w tym miejscu zlokalizowany będzie przystanek. Ponadto z tego punktu będzie można łatwo wyruszyć w dowolnym kierunku miasta, korzystając z miejskiej komunikacji autobusowej.

- Wiemy już, kto za co odpowiada i jakie ma do wykonania prace – mówi prezydent Roman Szełemej. Właściciel terenu odpowiada za organizacją części handlowo-usługowej dla korzystających z centrum przesiadkowego. Za budowę parkingów, wiat odpowiadamy my, a część kolejowa jest w gestii PKP. Mogę zapewnić, że takie centrum przesiadkowe powstanie i będzie miało to olbrzymi wpływ na rozwój transportu na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej. Tempo prac powinno w najbliższych miesiącach znacznie wzrosnąć, bo jest to dla nas niezwykle istotna inwestycja, którą trzeba jak najszybciej zrealizować.

Centrum przesiadkowe dla autobusów komunikacji miejskiej oraz dalekobieżnej plus dla Kolei Aglomeracyjnej wreszcie rozwiązałoby problem, który pojawił się po tym, jak zlikwidowano w Wałbrzychu dworzec PKS-u.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group