Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 562
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszyła XIX Edycja Bezpiecznej Kobiety

Środa, 10 października 2018, 7:29
Aktualizacja: 10:31
Autor: red
Świdnica: Ruszyła XIX Edycja Bezpiecznej Kobiety
Fot. KPP Świdnica
W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, ruszyła kolejna już XIX edycja wspólnych działań prewencyjnych świdnickiej policji oraz Koła Ligi Kobiet Polskich pn. „Bezpieczna Kobieta”. W uroczystym otwarciu uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy mł. insp. Jarosław Nowaczyk.

Świdniccy policjanci wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony.

To już XIX edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą jest przybliżenie kobietom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem.

Podczas pierwszego spotkania uczestniczki kursu spotkały się min. z technikiem kryminalistyki, który opowiedział czym się zajmuje oraz w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi zabezpiecza ślady, dowiedziały się również jak zachować się w sytuacji gdy doszło do włamania.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, podczas której uczestniczki poznają m.in. źródła agresji człowieka, a także część praktyczną. Ta druga to przede wszystkim przedstawiane przez funkcjonariuszy różnego rodzaju symulacje zagrożeń oraz sposoby na skuteczną obronę przed napastnikiem.

Policjanci w czasie szkolenia zwracają głównie uwagę pań na aspekty prawne i praktyczne dozwolonej samoobrony.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group