Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ruszyły remonty budynków w ramach rewitalizacji Żarowa

Wtorek, 26 czerwca 2018, 15:44
Autor: red
Żarów: Ruszyły remonty budynków w ramach rewitalizacji Żarowa
Fot. UM Żarów
Rozpoczął się remont pierwszego z 29 budynków wspólnot mieszkaniowych. Stare i zniszczone budynki kamienic w mieście odzyskają utracony blask.

W ramach projektu "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020", na który gmina Żarów otrzyma ponad 1,5 miliona złotych dofinansowania, 27 budynków wspólnot mieszkaniowych oraz dwa budynki komunalne przy ul. Mickiewicza 21 oraz Sikorskiego 2 w Żarowie doczekają się kompleksowych remontów w zakresie wymiany dachów lub remontu elewacji.

Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki w obecności zarządców wspólnot mieszkaniowych, podpisali umowy z firmą wykonawczą na rewitalizację budynku przy ul. Zamkowej 5 oraz Armii Krajowej 28-30 w Żarowie.
- Są to pierwsze umowy, które podpisaliśmy na realizację tego zadania. Rozpoczął się już remont budynku przy ul. Zamkowej 5 w Żarowie, a niebawem prace ruszą również przy budynku wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Armii Krajowej 28-30. Prace, które zgodnie z podpisaną umową potrwają do końca sierpnia, realizuje ten sam wykonawca i w obu przypadkach dotyczą wymiany dachów. Obecnie ogłosiliśmy przetargi na rewitalizację budynków wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Armii Krajowej 16, Zamkowej 7-15, Mickiewicza 1,3,5 oraz budynku komunalnego przy ul. Mickiewicza 21 w Żarowie. Już wcześniej były ogłaszane inne przetargi, ale z uwagi na brak chętnych wykonawców lub błędnie złożoną dokumentację będą musiały zostać powtórzone - mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Program rewitalizacji budynków mieszkalnych to już kolejny projekt, na który gmina Żarów otrzymała dofinansowanie. W 2013 roku, dzięki projektowi rewitalizacji szesnaście wspólnot mieszkaniowych oraz jeden budynek gminny zostały kompleksowo wyremontowane. Niebawem kolejne budynki zmienią swój wygląd i staną się wizytówką miasta.

Wartość całego zadania "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020" to kwota 3.042.796,86 złotych. Remonty budynków zostaną sfinansowane z pozyskanego dofinansowania, budżetu gminy Żarów i środków własnych wspólnot mieszkaniowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group