Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszyły szkolenia dla niepełnosprawnych

Środa, 5 października 2011, 0:23
Aktualizacja: Środa, 5 października 2011, 13:31
Autor: Starostwo Powiatowe
Świdnica: Ruszyły szkolenia dla niepełnosprawnych
Fot. użyczone
Zainaugurowane zostały zapowiadane na początku września szkolenia doskonalące wiedzę osób pracujących z osobami niepełnosprawnymi, poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Jest to efekt współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji z Bolesławca.

Fakt, że takie szkolenia są bardzo potrzebne, zgłosiły same osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach.

- Zgłosiła się do mnie osoba niepełnosprawna, na stałe przykuta do wózka w pozycji leżącej. Pierwsze spotkanie postanowiliśmy więc zorganizować na parterze, w pomieszczeniach Powiatowego Urzędu Pracy, gdyż tylko tam technicznie było to możliwe. Rozmawialiśmy na temat konieczności organizacji szkoleń dla osób pracujących, opiekujących się osobami niepełnosprawnymi poruszającymi się na wózkach inwalidzkich – wyjaśnia wicestarosta Alicja Synowska.

Szkolenia ruszyły w miniony wtorek i odbywają się w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 3 w Świdnicy. Podczas szkolenia można zebrać wiele cennych informacji związanych z budową, użytkowaniem i indywidualnym dopasowaniem wózka inwalidzkiego, profilaktyką przeciwodleżynową oraz bezpiecznymi technikami przenoszenia i asekuracji osób niepełnosprawnych.

- Widząc, jak duże jest zainteresowanie tego typu szkoleniem, rozważymy możliwość organizacji kolejnego, skierowanego tym razem dla rodzin i wszystkich tych, którzy opiekują się osobami niepełnosprawnymi po urazach kręgosłupa - zapewnia Beata Galewska, dyrektor PCPR w Świdnicy.

Współorganizatorem szkolenia jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

(Monika Żmijewska, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group