Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1228
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszyły zapisy

Poniedziałek, 7 września 2020, 7:01
Autor: red
Świdnica: Ruszyły zapisy
Fot. organizatorzy
Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Świdnicy.

Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym, który zaplanowano na niedzielę, 20 września. Odbędzie się on w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Zapisy potrwają do wtorku, 15 września.

Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja, wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/hGhGQF2AwEBSbbLP6.

Podczas pikniku sportowego na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od godz. 11.00 do godz. 13.00) zaplanowano ciepły poczęstunek, atrakcje dla dzieci, stanowisko edukacji ekologicznej „Czysta Świdnica”.
Rajd rowerowy wystartuje 20 września o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy (o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka uczestników). Trasa wynosi ok. 9 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.
Ilość miejsc jest ograniczona – 3 grupy do 250 osób, wyruszą one na trasę w odstępach czasowych.

Każdy uczestnik przed startem otrzyma maseczkę, którą jest zobowiązany nosić, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w trakcie imprezy. Maski będą wydawane w oparciu o weryfikację osób na listach zgłoszeniowych.
Wydarzenie zostanie przeprowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 19 czerwca 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 1066), Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 poz. 491), wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group