Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1328
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Rybacka do remontu

Środa, 31 sierpnia 2022, 11:43
Autor: red
Imbramowice: Rybacka do remontu
Fot. UM Żarów
Umowa podpisana, teren budowy przekazany wykonawcy inwestycji i niebawem rozpocznie się remont drogi przy ul. Rybackiej w Imbramowicach. Będzie to kolejna droga wyremontowana na terenach wiejskich w naszej gminie.

Prace rozpoczną się jesienią, a sama inwestycja sfinansowana zostanie z dwóch źródeł: środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego przez gminę dofinansowania ze środków ochrony gruntów rolnych budżetu województwa dolnośląskiego. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 56.350 złotych.

- Każdego roku składamy wnioski do marszałka województwa dolnośląskiego o przyznanie dotacji na remonty dróg transportu rolnego. W tym roku otrzymaliśmy dofinansowanie, które zostanie przeznaczone na modernizację drogi przy ul. Rybackiej w Imbramowicach. Inwestycję realizować będzie firma z Wałbrzycha „Budosprzęt – Wałbrzych” Sp. z o.o., z którą podpisaliśmy kilka dni temu umowę. Prace powinny rozpocząć się na przełomie września i października – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Zakres prac będzie obejmował: wykonanie robót ziemnych i podbudowy, ułożenie nowych warstw konstrukcyjnych z betonu asfaltowego, wykonanie nowych poboczy oraz odwodnienia. Całkowity koszt zadania wynosi: 245.562,67 złotych. Na remont drogi gmina Żarów otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 56.350 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group