Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowice: Rycerze i damy

Poniedziałek, 29 sierpnia 2022, 13:06
Autor: red
Nowice: Rycerze i damy
Fot. organizatorzy
W najbliższą sobotę, 3 września na terenie tzw. „Koziarni” powstanie średniowieczny obóz, w którym zaprezentują się członkowie grup rekonstrukcji historycznej zaproszeni przez gospodarzy – Rotę św. Barbary – bractwo rycerskie, działające przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej. W imprezie rekonstrukcyjnej zapowiedziało udział ponad 100 członków grup bractw, stowarzyszeń i grup rekonstrukcji historycznej.

W planach wydarzenia jest rozegranie kilku turniejów, a także atrakcyjny blok dla dzieci. Przybyli rycerze sprawdzą swe umiejętności podczas kilku turniejów: łuczniczego, bojowego lekkozbrojnych, bojowego ciężkozbrojnych, na miecz i puklerz, rzucie toporkiem. Oprócz rywalizacji w konkurencjach bojowych rekonstruktorzy, a także przybyli widzowie będą mogli spróbować swoich sił w grze w tzw. szachy wikingów oraz zręcznościowej zabawie „ślepa furia”.

W specjalnym bloku zadań dla dzieci odbędą się konkurencje: strzelanie z łuku, malowanie własnej tarczy herbowej, walki na kije i trening miecza. Po zaliczeniu wszystkich zabaw „mali rycerze” otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz wezmą udział w bitwie dzieci na bezpieczne piankowe miecze. Dostępne będą także średniowieczne gry planszowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group