Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 776
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowice: Rycerze w Nowicach

Czwartek, 7 września 2023, 7:17
Autor: red
Nowice: Rycerze w Nowicach
Fot. SOKiBP
Turnieje łucznicze, rycerskie, warsztaty tkactwa i mnóstwo dobrej zabawy czekało na wszystkich, którzy w sobotę, 2 września zdecydowali się odwiedzić Koziarnię w Nowicach.

Po raz kolejny odbył się tu Obóz Średniowieczny organizowany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Rota św. Barbary działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej. Na zaproszenie gospodarzy odpowiedziało blisko sto osób zajmujących się odtwórstwem historycznym w przedziałach wiekowych od X do XV wieku.

Dzień wypełniony został turniejami bojowymi: lekkozbrojnych, ciężkozbrojnych, na miecz i puklerz oraz łuczniczym. Najmłodsi uczestnicy obozu mieli do zaliczenia zadania związane z codziennym życiem, tj. mielenie mąki na żarnach, skręcanie liny (powrozów), malowanie tarczy rycerskiej, strzelanie z łuku, gry planszowe z epoki oraz warsztaty z tkania i kaligrafii. Po zaliczeniu zadań odbyła się musztra dla dzieci i największa frajda – bitwa dzieci na piankowe miecze!

Czas między turniejami i zadaniami wypełniały dźwięki cytry minnesingera, tańce średniowieczne oraz zabawy plebejskie – Kubb oraz Ślepa furia.

Foto: SOKiBP

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group