Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 552
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Rycerze z Jaworzyny zdobyli gród w Czechach

Środa, 25 lipca 2018, 11:35
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Rycerze z Jaworzyny zdobyli gród w Czechach
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Wśród uczestników tegorocznej edycji zdobywania grodu Curii Vitkov w Republice Czeskiej, na zaproszenie organizatorów, znalazła się grupa rekonstrukcji historycznej z Gminy Jaworzyna Śląska – Rota Św. Barbary.

W tym roku, w związku z 20-to leciem imprezy, datowanie imprezy zostało rozszerzone, dzięki czemu gospodarze mieli w swej osadzie członków grup rekonstrukcji historycznej od 9 do 13 stulecia, od Wielkich Moraw i Wikingów, poprzez okres romański do rycerstwa z końca XIII wieku. Rota św. Barbary połączyła swoje siły z Bractwem Zamku Grodno i stworzyła polski obóz wśród zabudowań grodowych.

W ciągu dwóch dni oblężenia grodu, nasi rekonstruktorzy walczyli ramię w ramię z drużynami ze Słowacji i Czech przełamując obronę osadników. Oprócz walk, można było wziąć udział w turnieju łuczniczym (wygrał Krzysztof z Bractwa Zamku Grodno) oraz turnieju wojowników (5×5). Tradycyjnie wśród atrakcji dodatkowych odbyła się Bitwa Dzieci, rożne gry i zabawy, warzenie strawy średniowiecznej, kształcenie w różnych rzemiosłach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy i jednocześnie zapraszamy na imprezę „Średniowieczny obóz – Nowice”, organizowaną przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną oraz Rotę św. Barbary, która odbędzie się 25 sierpnia 2018 r. w Koziarni w Nowicach, gdzie czekać na Was będzie moc atrakcji związanych ze średniowieczem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group