Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: „Rynek Świata 2014”

Poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 13:15
Aktualizacja: 13:17
Autor: red.
Strzegom: „Rynek Świata 2014”
Fot. użyczone
W opinii wielu obserwatorów właśnie „Rynek Świata” jest najbardziej sympatycznym, radosnym i wielobarwnym wydarzeniem każdej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu. W tym roku dodatkowo dopisała słoneczna pogoda, która sprawiła, że strzegomski Rynek w niedzielne południe pękał w szwach!

Po zakończonych Mszach Św. w obu parafiach wszystkie zespoły – polskie i zagraniczne zgromadziły się w północno-zachodniej pierzei Rynku, by odtańczyć tradycyjnego poloneza. Wśród zaproszonych gości były m. in.: Monika Wielichowska – poseł na Sejm RP oraz Sabina Cebula, etatowy członek zarządu powiatu świdnickiego. Nie mogło oczywiście zabraknąć burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty, który utworzył pierwszą parę z parlamentarzystką. W kolejnej zatańczyła Bożena Bojanowska – Czuk, dyrektor SCK.

Kilkaset osób z gracją i wdziękiem odtańczyło ten niezwykle piękny taniec w rytm akompaniamentu kapeli ZF „Kostrzanie” i chyba nie będzie dużej przesady w stwierdzeniu, że poziom poloneza w Strzegomiu otarł się o doskonałość!

Gdy emocje związane z tańcem się skończyły, uczestnicy „Rynku Świata” mogli przystąpić do degustacji potraw przygotowanych przez zespoły folklorystyczne. Stoiska z ich przysmakami cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a największe kolejki – czemu nie można się dziwić – ustawiały się do przedstawicieli najdalszych zakątków świata, a więc: Indii, Armenii i Meksyku. Europejskie potrawy (z Irlandii, Czech i z Polski) też oczywiście miały swoich zagorzałych zwolenników.

Gorąca – dosłownie i w przenośni - atmosfera i wspaniały klimat tego przedsięwzięcia kolejny raz pokazał, że jego organizacja jest „przysłowiowym strzałem w dziesiątkę”.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group