• Piątek, 15 listopada 2019
  • Godz. 22:21
  • Imieniny: Alberta, Leopolda
  • Czytających: 2992
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rywalizowali pływacy

Wiadomości: Witoszów Dolny
Środa, 23 stycznia 2019, 19:31
Aktualizacja: Sobota, 26 stycznia 2019, 9:34
Autor: red
Fot. Gmina Świdnica
Mocny akcent na zakończenie pierwszego semestru roku szkolnego 2018/2019 w Witoszowie Dolnym. 23 stycznia blisko 100 uczniów wystartowało w I Mistrzostwach w Pływaniu. Sportowe zmagania oceniane były w 4 kategoriach wiekowych.

kl. I i II -styl grzbietowy na dystansie 25 m.
kl. III i IV -styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 25 m.
kl. V i VI- -styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 50 m. styl motylkowy na dystansie 25 m.
kl. VII i VIII oraz III gimnazjum - styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 100 m. styl motylkowy na dystansie 50 m.

Wśród uczestników pierwszych mistrzostw w pływaniu byli uczniowie klasy sportowej o profilu triathlonowym. Pływanie pozytywnie wpływa na ogólny rozwój fizyczny dziecka, na kształtowanie sylwetki, rozwój mięśni całego ciała. Ma jeszcze jedną ważną zaletę. Pomaga w kształtowaniu takich cech jak: odwaga, samodzielność, zdyscyplinowanie, wytrwałość, które z pewnością są pomocne w dorosłym życiu – mówi Krystyna Kwaśnik dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Również uczniowie z pozostałych placówek oświatowych będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w planowanych do realizacji w II półroczu szkolnym I Gminnych Zawodach Pływackich.

WYNIKI I MISTRZOSTW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WITOSZOWIE DOLNYM W PŁYWANIU

KLASY I-II

STYL GRZBIETOWY 25M

DZIEWCZĘTA

1 MIEJSCE - JULIA ROKICKA 25,49 s.

2. MIEJSCE - KATARZYNA PLICHTA 32,72 s

3 MIEJSCE - LENA WOJCIECHOWSKA 34,47 s

CHŁOPCY

1 MIEJSCE – KAMIL NIZIO 25,01 s

2 MIEJSCE – JAN OLSZEWSKI 33,54 s

3 MIEJSCE – MATEUSZ STAROŃ 35,09 s

KLASY III – IV

STYL GRZBIETOWY 25M

DZIEWCZĘTA

1 MIEJSCE – MAJA WALENDOWSKA 25,21 s

2 MIEJSCE – KALINA NOWAKOWSKA 25,84 s

3 MIEJSCE – ADELA ZARĘBA 26,01 s

CHŁOPCY

1 MIEJSCE – JAN KACZMARCZYK 30,05 s

2 MIEJSCE – GRACJAN KRZYŚPIAK 30,11 s

3 MEIEJSCE – PATRYK MIZUŁA 30,44 s

STYL DOWOLNY 25M

DZIEWCZĘTA

1 MIEJSCE – EMILIA MIAŁSZYGROSZ 30,59 s

II MIEJSCE – KALINA NOWAKOWSKA 35,09 s

III MIEJSCE – EMILIA MĘCZYWÓR 45,14 s

CHŁOPCY

I MIEJSCE – TOMASZ CHUDZIŃSKI 28,76 s

II MIEJSCE – WITOLD SIKORA 32,73 s

III MIEJSCE - PATRYK MIZUŁA 34,29 s

STYL KLASYCZNY

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – MAJA WALENDOWSKA 30,55 s

II MIEJSCE – MILENA JAŚKIEWICZ 32,41 s

III MIEJSCE – EMILIA MIAŁSZYGROSZ 33,53 S

CHŁOPCY

I MIEJSCE – SZYMON WIŚNIEWSKI 41,43 s

III MIEJSCE – PATRYK MIZUŁA 42,11 s

III MIEJSCE – WITOLD SIKORA 43,02 s

KLASY V-VI

STYL GRZEBIETOWY 50 M

DZIEWCZĘTA

1 MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 47,09 s

II MIEJSCE - MARTYNA ZAJĄC 47,61 s

III MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 47,87 s

CHŁOPCY

I MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 47, 56 s

II MIEJSCE – JAKUB JANIK 48,16 s

III MIEJSCE – IGOR SWAŁTEK 48,78 s

STYL DOWOLNY 50 M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 40,86 s

II MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 41,53 s

III MIEJSCE – JAGODA BABIARZ 41,82 s

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 35,45 s

II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 39,27 s

III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 39,58 s

STYL KLASYCZNY 50M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 51,75 s

II MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 53,23 s

III MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 53,24 s

CHŁOPCY

I MIEJSCE - JAKUB KIERUL 51,48 s

II MIEJSCE – NIKODEM NOWAKOWSKI 51,87 s

III MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 53,13 s

STYL MOTYLKOWY 25M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – MARTYNA ZAJĄC 23,16 s

II MIEJSCE – ALICJA ANIOŁ 24,02 s

III MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 24,47 s

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 20,79 s

II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 23,67 s

III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 26,99 s

KLASY VII, VIII I III GIMNAZUJM

STYL GRZBIETOWY 100 M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 2,02,04

II MIEJSCE – ALEKSANDRA SANDECKA 2,06,59

III MIEJSCE – MAJA NAWROT 2,08,20

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,33,79

II MIEJSCE – MICHAŁ KAŁUSKI 2,03,67

III MIEJSCE – BRAJAN BRYK 2,15,25

STYL DOWOLNY 100M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC 1,31,77

II MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 1,48,26

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,27,60

II MIEJSCE BRAJAN BRYK 1,58,20

III MIEJSCE – MICHAŁ KAŁUSKI 2,00,91

STYL KLASYCZNY 100M

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC – 1,59,09

II MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA – 2,12,91

III MIEJSCE – MAJA NAWROT 2,18,91

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 1,54,95

II MIEJSCE – MACIEJ CALÓW 2,07,03

III MIEJSCE – JAKUB URBAŃSKI 2,10,92

STYL MOTYLKOWY 50M

CHŁOPCY

I MIEJSCE – JAKUB KIERUL 42,40 s

II MIEJSCE – JAKUB KAŃSKI 42,56 s

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE WERONIKA ZAJĄC 56,86 s

STYL ZMIENNY 100M OPEN

DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – MARTYNA MARKIEWICZ 1,43,40

II MIEJSCE – WERONIKA ZAJĄC 1,54,78

III MIEJSCE – KAROLINA MALINOWSKA 2,01,93

CHŁOPCY

I MIEJSCE - JAKUB KAŃSKI 1,39,00

II MIEJSCE – ADAM WRÓBLEWSKI 1,49,65

III MIEJSCE – ADRIAN NIZIO 1,55,38

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group