Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rywalizowali w Mińsku Mazowieckim

Wiadomości: Strzegom
Piątek, 18 marca 2016, 16:13
Autor: red
Fot. UM Strzegom
6–osobowy zespół łyżwiarzy–amatorów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu w składzie: Alicja Baranowska, Julia Arendarczyk, Jakub Piątek, Kacper Spychalski, Filip Wielgus, Aleks Manulik wystartował na Lodowisku Miejskim w Mińsku Mazowieckim w finale IV Ogólnopolskiego Turnieju „Mistrzowie Białego Orlika".

Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Sport 7 Mariusza Czerkawskiego.

W turnieju uczestniczyło aż 20 drużyn z całej Polski. Byli to reprezentanci m. in.: Wodzisławia Śląskiego, Wrocławia, Elbląga, Mikołowa, Strzegomia, Opola, Oleśnicy, Mińska Mazowieckiego, Lublina, Siedlec oraz Zgorzelca. Zawody polegały na jak najszybszym pokonaniu testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku. Test zawierał podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem oraz utrzymanie równowagi.

Ogólnopolskie zawody wygrała drużyna z Oleśnicy. Strzegomskiemu zespołowi nie udało się awansować do czołowej czwórki, jednak zaprezentował się ambitnie i na miarę swoich aktualnych możliwości.

Turniej sędziowali znakomici hokeiści, olimpijczycy sprzed lat: Andrzej Tkacz, Wojciech Tkacz oraz Mariusz Czerkawski. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale oraz puchary, które wręczył im Mariusz Czerkawski - najlepszy zawodnik w historii hokeja na lodzie w Polsce.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały: Ewa Kotowicz i Monika Wanecka. Głównym celem imprezy była aktywizacja dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocja wśród najmłodszych adeptów aktywnego spędzania czasu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group