Czytających: 1795

Strzegom: Rywalizowali w Mistrzostwach Dolnego Śląska w wyciskaniu sztangi leżąc

Czwartek, 24 listopada 2011, 0:39
Aktualizacja: 0:40
Autor: Starostwo Powiatowe
48 siłaczy i siłaczek z kilkunastu klubów z terenu Dolnego Śląska wzięło udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc, które zorganizowane zostały przez Klub Sportowy „Start” ze Strzegomia. Czołowe miejsca na podium wywalczyli zawodnicy strzegomskiego „Startu”. Powiat Świdnicki był jednym ze współorganizatorów imprezy.

W zawodach wzięło udział 40 zawodników z kilkunastu klubów z terenu Dolnego Śląska, ale także spoza naszego regionu. W zawodach swoje siły sprawdzało także 8 pań. Uczestnicy zmagań startowali w 16 kategoriach wagowych. Najlepsi okazali się zawodnicy Klubu Sportowego „Start” ze Strzegomia, którzy zajęli najwyższe miejsca na podium.

Pierwsze miejsce w kategorii junior do lat 18 powyżej 74 kg oraz drugą pozycję w kategorii junior do lat 23 powyżej 74 kg zajął Łukasz Rydwański (KS „Start”), a trzecią lokatę w tej samej kategorii zajął Michał Rydwański (KS „Start). Michał stanął także na najniższym stopniu podium w grupie senior do 74 kg. Natomiast pierwsze miejsce w kategorii junior 23 do 74 kg wywalczył również zawodnik KS „Start” Dawid Gierat, który uzyskał oprócz tego wysoką drugą pozycję w kategorii senior do 66 kg.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, a za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wagowej zostały wręczone nagrody rzeczowe. Powiat Świdnicki był jednym z fundatorów nagród dla najlepszych zawodników.

- Doceniamy takie inicjatywy i zawsze chętnie wspieramy młodych sportowców z powiatu świdnickiego. Cieszy nas widok naszych zawodników osiągających dzięki ciężkiej pracy i codziennym treningom tak imponujące rezultaty. Jest to najlepszą formą promocji naszego powiatu – mówiła na zakończenie zawodów Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

Puchar dla Najlepszej Zawodniczki według formuły Wilks’a otrzymała Katarzyna Kaniak z Klubu Pover Kuźnik Chorzów. Natomiast Puchar dla Najlepszego Zawodnika według formuły Wilks’a otrzymał Artur Rejek - TKKF Herkules Warszawa. Ten sam zawodnik wycisnął największy ciężar zawodów - 220 kg i otrzymał puchar Starosty Świdnickiego.

Organizatorem zawodów był Klub Sportowy „START” Strzegom. Współorganizatorzy: Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie, Powiat Świdnicki, Urząd Miejski w Strzegomiu, OSiR Strzegom.

(Monika Żmijewska, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy)