Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 632
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Rywalizowali z najlepszymi w Warszawie!

Wtorek, 1 kwietnia 2014, 11:23
Aktualizacja: 13:24
Autor: red.
Warszawa: Rywalizowali z najlepszymi w Warszawie!
Fot. UM Strzegom
O tym że warto się dobrze uczyć i rozwijać swoje pasje oraz osiągać świetne wyniki w rywalizacji sportowej, przekonało się 10 uczniów szkół podstawowych, którzy w dniach 28–29 marca br. w Warszawie reprezentowali gminę Strzegom w ogólnopolskim finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA 2014 i finale drugiej edycji ogólnopolskiego Turnieju "Mistrzowie Białego Orlika".

W piątkowym finale konkursu PANGEA na warszawskim Ursynowie (Uczelnia Vistula) udział wzięli: Michał Bodnar z PSP nr 2, Jakub Nejman i Paweł Balawender z PSP nr 4 oraz Katarzyna Mądrzak i Natalia Oruba z ZSP w Stanowicach. Uczniowie z gminy Strzegom byli w gronie kilku tysięcy najlepszych matematyków z całej Polski. Jak wszyscy podkreślali, zadania były niezwykle trudne i niezależnie od ostatecznych wyników, warto było zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami. Końcowe rozstrzygnięcia będą znane w okolicach 10 kwietnia br. i wtedy się dowiemy, jak wypadli nasi reprezentanci.

Dzień później (29.03) 5-osobowy zespół łyżwiarzy z PSP nr 2 w Strzegomiu w składzie: Jakub Adamaszek, Tomasz Brzegowy, Mikołaj Baziuk, Marcin Dulemba i Karol Zych wystartował na stołecznym Torwarze w finale II ogólnopolskiego Turnieju "Mistrzowie Białego Orlika" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Sport 7 Mariusza Czerkawskiego. Głównym celem imprezy była aktywizacja dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocja wśród najmłodszych adeptów aktywnego spędzania czasu. W turnieju uczestniczyło 18 zespołów - po trzy drużyny z Mikołowa i Elbląga, po dwie z Oleśnicy, Zgorzelca i Radzynia Podlaskiego oraz ekipy z Malborka, Mińska Mazowieckiego, Pionek, Buska-Zdroju, Lublina i Strzegomia. Zawody polegały na jak najszybszym pokonaniu testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku. Test zawierał podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem oraz utrzymanie równowagi. Po 3-godzinnej rywalizacji okazało się, że najlepszymi młodymi łyżwiarzami może pochwalić się Malbork, który wyprzedził Pionki i Elbląg. Nasza drużyna zajęła dobre 8. miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które wręczył im m. in. Mariusz Czerkawski - najlepszy zawodnik w historii hokeja na lodzie w Polsce, który wiele lat spędził grając na lodowiskach NHL (m. in. w Boston Bruins, New York Islanders, Montreal Canadiens czy Edmonton Oilers) i w najlepszych klubach w Europie. W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomagali mu: trener Andrzej Tkacz oraz koledzy z reprezentacji Polski i uczestnicy zimowych igrzysk w Albertville (1992): Wojciech Tkacz i Dariusz Garbocz. Nasi sportowcy, choć liczyli na nieco lepsze miejsce, mogą być z siebie zadowoleni. Zebranych doświadczeń i wspaniałych emocji nikt im nie zabierze!

Wizyta w Warszawie była również okazją do zobaczenia najważniejszych zabytków stolicy: Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta, Starego Miasta z niepowtarzalną Starówką, czy też Pałacu Kultury i Nauki. Sporym przeżyciem dla uczniów było zwiedzenie Stadionu Narodowego, Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik oraz obejrzenie i sfotografowanie się na tle Pucharu Świata FIFA, który akurat w tych dniach gościł w Polsce. Jakby tego było mało, mali strzegomianie mogli poczuć "na własnej skórze" atmosferę wielkiego sportowego wydarzenia, będąc w najbliższej okolicy stadionu "Pepsi Arena" dosłownie na kilka chwil przed rozpoczęciem meczu na szczycie polskiej ekstraklasy piłkarskiej Legia Warszawa - Lech Poznań.
Wyjazd do Warszawy został sfinansowany z budżetu gminy Strzegom oraz ze środków Rady Rodziców poszczególnych szkół.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group