Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Rządowa pomoc w wysokości półtora miliona złotych dla gminy Świdnica!

Czwartek, 12 lutego 2015, 12:37
Aktualizacja: 12:42
Autor: red.
Gmina Świdnica: Rządowa pomoc w wysokości półtora miliona złotych dla gminy Świdnica!
Fot. archiwum
93 mln złotych dla 76 jednostek samorządu terytorialnego na 178 zadań zgłoszonych do realizacji w 2015 roku – to wartość tegorocznych promes przyznanych dla samorządów Dolnego Śląska. W ich gronie jest gmina Świdnica z kwotą 1,5 mln. zł.

W środę, 11 lutego br. w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu wójt Teresa Mazurek odebrała z rąk wiceministra Administracji i Cyfryzacji Stanisława Huskowskiego oraz wojewody dolnośląskiego Tomasza Smolarza promesę dla gminy Świdnica. Dofinansowanie przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury zniszczonej bądź uszkodzonej w powodziach i zdarzeniach mających znamiona klęsk żywiołowych. Pomoc udzielana jest z rezerwy celowej budżetu państwa.

- W 2013 r. w 4 sołectwach na terenie gminy Świdnica dokonaliśmy odbudowy powodziowych zniszczeń, wykorzystując ponad 655,5 tys. rządowej pomocy. Umocniono rowy w Lubachowie oraz Pankowie, a także odbudowano drogi gminne w Makowicach i Bystrzycy Górnej. W 2014 roku do gminy Świdnica trafiło 1,12 mln zł. rządowej pomocy, z której odbudowano m.in. drogę gminną przy potoku Witoszówka. Tegoroczne środki zostaną wykorzystane na kolejny etap regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz na odbudowę dróg gminnych w Grodziszczu. To jedna z większych kwot przyznanych w tegorocznym rozdaniu dla samorządów gminnych – mówi wójt Teresa Mazurek.

Dofinansowanie dla gmin i powiatów przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury zniszczonej bądź uszkodzonej w powodziach i zdarzeniach mających znamiona klęsk żywiołowych. Państwo pomaga gminom i powiatom w usuwaniu klęsk żywiołowych. Pokrywa do 80 procent strat, powstałych na skutek powodzi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group