Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 502
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rzecznik Praw Dziecka u przedszkolaków

Wiadomości: gmina Świdnica
Poniedziałek, 15 lutego 2010, 6:41
Aktualizacja: 10:31
Autor: JoKa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Każdą dobrą inicjatywę trzeba wyróżniać i nie ma na mapie Polski miejsc mniej czy bardziej ważnych – mówi Marek Michalak. Wystarczyło skromne zaproszenie i dzisiaj rzecznik będzie gościł u przedszkolaków w Boleścinie.

Przedszkole działa od kilku miesięcy, a jego założycielką jest Anna Berkowska, młoda, ambitna i pełna pasji osoba. Przy poparciu lokalnego samorządu w dawnej szkole otworzyła pierwsze w gminie Świdnica prywatne przedszkole. W tej chwili ma ponad 20 podopiecznych. Wójt Teresa Mazurek jeszcze podczas oficjalnego otwarcia stwierdziła, że to bardzo ważna inicjatywa, bo w gminie zdecydowanie brakowało miejsc dla maluchów.

Wcześniej były tylko dwa prowadzone przez samorząd przedszkola. Od września działają także 4 placówki utworzone na rok dzięki unijnemu wsparciu. Już teraz rodzice martwią się, co będzie gdy program się skończy. Niewykluczone, że i o tym będzie rozmawiał Rzecznik Praw Dziecka. Marek Michalak przede wszystkim chce jednak po prostu odwiedzić dzieciaki z Boleścina. Początek spotkania o 12.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group