Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rzecznik Praw Dziecka z wizytą w Świdnicy

Poniedziałek, 23 maja 2016, 17:39
Aktualizacja: Wtorek, 24 maja 2016, 8:05
Autor: organizatorzy/opr.red.
Świdnica: Rzecznik Praw Dziecka z wizytą w Świdnicy
Fot. użyczone
Jutro Świdnicę odwiedzi Rzecznik Praw Dziecka. W programie Marka Michalaka znalazły się m.in. spotkanie z dziećmi ze żłobka i przedszkola "Bajkowy Domek" oraz udział w uroczystej Gali Wolontariatu.

Spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego i Niepublicznego Żłobka "Bajkowy Domek" rozpocznie się o godz. 10. Dzieci zaprosiły swojego Rzecznika z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka (1 czerwca). Podczas spotkania Marek Michalak sprawdzi znajomość dzieci z zakresu praw dziecka oraz opowie o swojej pracy. Dzieci przygotowały dla RPD pokaz umiejętności artystycznych.

O godzinie 12. rozpocznie się natomiast V Jubileuszowa Gala Wolontariatu organizowana przez Gimnazjum nr 4. Im. Noblistów Polskich. Podczas wydarzenia zaplanowano panel dyskusyjny, który będzie okazją do podzielenia się z młodzieżą doświadczeniami z okazji wolontariatu. Organizatorzy wierzą, że uwrażliwianie młodzieży na potrzeby innych zaowocuje w przyszłości. W spotkaniu będą brały udział dwuosobowe reprezentacje świdnickich placówek oświatowych wraz z opiekunem. Będą również harcerze i dzieci ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez Fundacje SKSK, Fundację Serce oraz Fundację Ut unum Sint. Rzecznik Praw Dziecka objął
wydarzenie patronatem honorowym.

Na spotkanie, oprócz Marka Michalaka, zaproszeni zostali m.in. Beata Moskal-Słaniewska - Prezydent Miasta Świdnicy, Tadeusz Niedzielski - Dyrektor WE UM,Violetta Kalin - Dyrektor MOPS, Magdalena Wichrowska - Fundacja "Carpe Diem", Mariola Pamuła - Komendantka Hufca ZHP Świdnica, Kazimierz Niemierka - Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko", Robert Klimkiewicz - Prezes Fundacji SKSK.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group