Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Rzeka nie śmietnik

Wtorek, 14 stycznia 2014, 9:49
Aktualizacja: 9:50
Autor: red.
Gmina Strzegom: Rzeka nie śmietnik
Fot. użyczone
Po raz drugi – w krótkim czasie – zostało oczyszczone koryto rzeki Strzegomki. Jak widać dobra współpraca z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przynosi wymierne efekty.

W grudniu 2013 r. gmina Strzegom wspólnie z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Zbiornik Wodny Dobromierz wykonała konserwację koryta rzeki Strzegomki na terenie miasta. Prace przebiegały na odcinku od ul. Wałbrzyskiej do ul. Świdnickiej i obejmowały: odkrzaczenie, wykoszenie porostów, wygrabienie oraz wywóz nieczystości na składowisko odpadów. Jak już wielokrotnie udowodniono sukces tkwi we współpracy wielu podmiotów.

Wykonane prace cieszą mieszkańców Grabów. - Ponad 10 lat czekaliśmy na remont koryta Strzegomki i dopiero za czasów burmistrza Zbigniewa Suchyty udało się to zrealizować i to dwukrotnie, jak to widać – mówi Zdzisław Kudyba, sołtys Strzegomia i dodaje: - Wiele ton naniesionego przez rzekę materiału i oczywiście śmieci wywieziono poprzednim razem ze Strzegomki. Tym samym obniżono koryto o 1 m. Stworzyło to większą przepustowość wody, zatem i bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców oraz poprawiło estetykę otoczenia. W grudniu br. koryto wykoszono i wywieziono nieczystości. Tylko skąd znowu tyle śmieci w korycie rzeki? - Tak nie powinno być – stwierdza kategorycznie Zdzisław Kudyba. I dodaje: - Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za czystość i porządek na Grabach. Na śmieci są kosze, my nie musimy żyć na śmietniku, tylko dlatego, że komuś się nie chce wrzucić śmieci do pojemnika. Zawsze chcieliśmy, żeby na Grabach inwestowano, żeby żyło nam się ładniej, więc teraz kiedy to się dzieje - zadbajmy o otoczenie.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group