Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Są aktywni, bo nie stoją w miejscu

Środa, 18 grudnia 2013, 8:26
Autor: red.
Świdnica: Są aktywni, bo nie stoją w miejscu
Fot. UG Świdnica
110 dni, 709 godzin, 42.540 minut, 2.552.400 sekund – to bilans projektu systemowego „Nie stój w miejscu – bądź aktywny”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, a współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Założeniem projektu była aktywizacja zawodowa osób bez pracy i korzystających z pomocy społecznej, odzyskanie motywacji, podniesienie samooceny i wiary we własne możliwości oraz nabycie kwalifikacji zawodowych przydatnych przy poszukiwaniu pracy.

- Projekt systemowy „Nie stój w miejscu-bądź aktywny” realizowany jest od 2009 roku. W roku bieżącym uczestniczyło w nim 12 osób, od 19 do 60 lat. Kwota przeznaczona na jego realizację wyniosła 218 120 zł, w tym wkład własny gminy 32 718 zł. Szkolenia wzorem lat ubiegłych rozpoczęliśmy od wsparcia specjalistycznego: warsztatów i poradnictwa indywidualnego z psychologiem – mówi Ewa Burdek, kierownik GOPS.

Kolejne szkolenia realizowane były przez Firmę Szkoleniowo-Doradczą Anna Szywała i obejmowały wsparcie z zakresu:
- Profilaktyki społecznej,
- Doradztwa zawodowego,
- Zarządzania budżetem,
- Kreowania własnego wizerunku.

Oprócz w/w wsparcia uczestnicy projektu ukończyli następujące kursy:
- handlowiec z prawem jazdy – 5 osób
- profesjonalny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych – 2 osoby
- ABC komputerowe – 1 osoba
- kurs języka angielskiego – 1 osoba
- podstawowa obsługa komputera – 1 osoba
- kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym z obsługą butli gazowych – 2 osoby

Podsumowując realizację projektu – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy Ewa Burdek podkreślała, że na jego prawidłowy przebieg pracowali sami uczestnicy, firma szkoleniowa i pracownicy socjalni. Wszystkim złożyła podziękowania. W sposób szczególny podziękowała wójtowi gminy Teresie Mazurek za wspieranie działań i zabezpieczenie w budżecie gminy środków na wniesienie wkładu własnego na realizację projektu.

Konferencję podsumowującą V etap realizacji projektu systemowego „Nie stój w miejscu – bądź aktywny” uświetnił występ dzieci – tegorocznych uczestników warsztatów wokalnych, pod kierunkiem Tadeusza Szarwaryna. Na zakończenie spotkania kierownik ośrodka pomocy społecznej złożyła życzenia z okazji zbliżających się Świąt.

„Czas Bożego Narodzenia – to czas nadziei i radości. Wraz z niezwykłą aurą kolędowych pieśni i magią świerkowego drzewka życzę Państwu, aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe jak ten jeden wieczór wigilijny, a za słowami Jana Kasprowicza: niech przy wigilijnym stole łamiąc opłatek święty pomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty.”

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group