Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Są i będą utrudnienia

Piątek, 24 maja 2013, 14:22
Aktualizacja: 14:23
Autor: red.
Strzegom: Są i będą utrudnienia
Fot. UM Strzegom
W Strzegomiu trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w ulicy Szarych Szeregów, Wesołej, Reja oraz kanalizacji deszczowej w ulicy Szarych Szeregów i ulicy Rybnej – w kierunku oczyszczalni ścieków. Po wykonaniu obu kanalizacji wykonawca przystąpi do przebudowy nawierzchni ulicy Szarych Szeregów.

- W związku z tym do 31 października 2013 r. przewiduje się utrudnienia w ruchu w rejonie ulic Szarych Szeregów – Wesołej, Reja, Rybnej, Aleja Wojska Polskiego, Rzeźniczej, Wolskiej, Kasztelańskiej – mówi Irena Kowalska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Zmianom ulegać będzie organizacja ruchu w rejonie tych ulic. Niekiedy nastąpi również całkowite zamknięcie niektórych odcinków ulicy lub zamknięcie połowy szerokości jezdni.

- Do 30 maja 2013 r. wyłączona z ruchu jest część ul. Szarych Szeregów na odcinku od skrzyżowania z ulicą Św. Jadwigi do skrzyżowania z ulicą Wesołą. Objazd wyłączonego z ruchu odcinka odbywa się przez ulicę Wesołą, Armii Krajowej oraz Św. Jadwigi – wyjaśnia Irena Kowalska. W terminie późniejszym zamknięty będzie również odcinek ulicy Wesołej (przy budynkach wielorodzinnych) od ulicy Szarych Szeregów.

Na pewien okres czasu wyłączony z ruchu będzie odcinek ulicy Szarych Szeregów od skrzyżowania z ulicą Kasztelańską do ulicy Wesołej. Na pozostałych odcinkach ruch odbywał się będzie jednym pasem jezdni. - O dokładnych terminach wyłączania z ruchu poszczególnych odcinków będziemy informować mieszkańców w miarę postępu robót – dodaje naczelnik.

W miesiącach letnich, w trakcie układania nawierzchni drogi, wyłączona będzie z ruchu ulica Szarych Szeregów w kierunku Międzyrzecza (do wiaduktu kolejowego). Dokładne terminy wystąpienia utrudnień ustalane będą w miarę postępu robót związanych z realizacją przedsięwzięcia i przekazywane mieszkańcom sukcesywnie.

- Chcielibyśmy przeprosić za te utrudnienia, ale jest to konieczne dla zrealizowania tej inwestycji – mówi Irena Kowalska.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group