Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Są jeszcze środki na likwidację barier transportowych

Sobota, 6 sierpnia 2011, 13:21
Aktualizacja: 13:22
Autor: Starostwo Powiatowe
Świdnica: Są jeszcze środki na likwidację barier transportowych
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy informuje, że do 12 sierpnia istnieje możliwość składania wniosków w ramach programu wyrównywania różnic między regionami. Pieniądze pochodzą z PFRON i mogą być przeznaczone na likwidację barier transportowych.

O dofinansowanie zakupu lub przystosowania pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych, ze środków PFRON mogą ubiegać się :
1) organizacje pozarządowe prowadzące co najmniej 1 rok działalność statutową w zakresie rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych, którym dla prowadzenia wymienionej działalności niezbędny jest środek transportu,
2) jednostki samorządu terytorialnego, które zorganizowały lub planują zorganizować na swoim terenie przewóz osób niepełnosprawnych.

- Dofinansowaniem objęty jest zakup fabrycznie nowych pojazdów przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych.- informuje Daria Kurek z PCPR.

W szczególności mogą to być następujące auta:
1) samochody osobowe, zwane „mikrobusami”, wyposażone w windę, podjazd lub inne urządzenia dostosowujące pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych, które w wersji standardowej są samochodami 9-cio miejscowymi,
2) autobusy 10-cio i więcej miejscowe, niskopodłogowe lub wyposażone w windę, podjazd albo inne urządzenia dostosowujące pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych, zwane „autobusami”,

- Można również ubiegać się o środki na przystosowanie posiadanych już pojazdów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obejmuje to zakup i montaż windy, podjazdu lub innego urządzenia dostosowującego pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych. – dodaje Daria Kurek z PCPR.

Szczegółowe informacje o programie są dostępne na stronie internetowej PFRON www.pfron.org.pl w zakładce „Programy i zadania PFRON”. Druki wniosków można pobrać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, ul. Wałbrzyska 15, tel. 074 851 50 10, gdzie również należy je składać w terminie do dnia 12 sierpnia 2011r.
Do projektu należy dołączyć:
1). charakterystykę prowadzonej przez projektodawcę działalności,
2). charakterystykę dotychczas prowadzonych przewozów osób niepełnosprawnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group