Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 543
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Są już nowe alejki cmentarne

Wiadomości: Strzegom
Wtorek, 16 października 2012, 15:03
Aktualizacja: 15:04
Autor: red.
Fot. użyczone
Na cmentarzu przy ulicy Olszowej w Strzegomiu wyremontowano alejki cmentarne. Dotychczasową nieutwardzoną nawierzchnię zastąpiła nawierzchnia z kostki granitowej.

O tym, jak ważna jest to inwestycja, wiedzą ci wszyscy, którzy odwiedzają na tej nekropolii groby swoich bliskich. - Po każdorazowych opadach, alejki wręcz tonęły w błocie, uniemożliwiając strzegomianom dotarcie do grobów. Teraz mamy nadzieję, że te problemy się skończą – mówi Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Remont bocznej alejki dobiegł już końca. Została ona przyłączona do alejki głównej prowadzącej do kaplicy. Na przyszły rok planowane jest wykończenie alejek bocznych kostką odzyskaną z remontów strzegomskich ulic. Łącznie wykonano 283,28 m2. O celowości tej inwestycji z pewnością przekonają się mieszkańcy i przyjezdni 1 listopada, kiedy to nekropolia przezywać będzie największe oblężenie. Roboty wykonali pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. Koszt inwestycji to 48 456,27 zł..

To niejedne zmiany na strzegomskich nekropoliach, ponieważ w planach jest wykonanie remontu muru cmentarnego przy ulicy Świdnickiej. Cmentarz znajduje się przy jednej z głównych arterii Strzegomia, a więc nie bez znaczenia jest wygląd muru dla ogólnej estetyki tego miejsca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group