Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 831
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Są pieniądze na budowę świdnickiego aquaparku

Piątek, 15 lipca 2011, 11:55
Aktualizacja: 16:10
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Są pieniądze na budowę świdnickiego aquaparku
Fot. UM Świdnica
BRE Bank Hipoteczny sfinansuje budowę świdnickiego aquaparku. W piątek, 15 lipca przedstawiciele władz Świdnicy oraz spółki Inwestycje Świdnickie podpisali umowy na poręczenie oraz udzielenie kredytu z przedstawicielem banku.

Obiekt ma kosztować ok. 50 mln zł i taką kwotę Inwestycje Świdnickie mogą otrzymać na budowę. Spłata zadłużenia będzie kosztowała maksymalnie 34,4 mln zł.

– Spłatę zadłużenia planujemy w perspektywie 20 lat. Dzięki temu, że racjonalnie wydajemy publiczne pieniądze, możemy podjąć ten trud. Na park wodny czekają świdniczanie i atrakcyjny obiekt im się należy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Pieniądze z kredytu to gwarancja, że aquapark w Świdnicy powstanie. – Kończymy pracę nad dokumentacją przetargową i w ciągu dwóch tygodni ogłosimy przetarg na inżyniera kontraktu, a wkrótce później na wykonawcę. Po zakończeniu tej żmudnej procedury poznamy ostateczny termin rozpoczęcia budowy. Sam proces budowlany zajmie 18 miesięcy – zapowiada Ryszard Wawryniewicz, prezes spółki Inwestycje Świdnickie, działającej od niespełna 5 miesięcy.

Świdnica, podobnie jak inne polskie miasta, celowo powołała odrębną spółkę. Jest ona korzystna nie tylko z punktu widzenia wskaźników budżetu miasta – nie hamuje rozwoju inwestycyjnego, a także pozwala na odzyskiwanie VAT zawartego w wynagrodzeniu płaconym wykonawcy robót budowlanych. Miasto samo nie może korzystać z takich oszczędności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group