Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Są pieniądze na inwestycje

Poniedziałek, 10 lipca 2017, 13:51
Aktualizacja: 13:53
Autor: red
Gmina Dobromierz: Są pieniądze na inwestycje
Fot. red
Decyzje gminnych radnych podjęte na lipcowej sesji pozwoliły na zwiększenie środków na budowę świetlicy wiejskiej w Jaskulinie oraz zabezpieczenie środków własnych na ,,Budowę sceny rekreacyjnej przy parku w Dobromierzu”, na które gmina Dobromierz pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 30 tys. zł.

Ponadto zrealizowane zostaną prace polegające na przystosowaniu sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej w Gniewkowie oraz prace remontowe korytarzy w Szkole Podstawowej w Dobromierzu. Odzyskane przez gminę środki finansowe w wysokości blisko 26 tys. zł, stanowiące zwrot wypłaconego odszkodowania, wprowadzono do budżetu z przeznaczeniem na zakup wyposażenia, materiałów budowlanych oraz napraw i remontów w zasobach mieszkaniowych i budynkach użyteczności publicznej.
- Dziękuję radnym za podjęcie uchwały dotyczącej zmian w budżecie gminy. Dzięki nim zrealizujemy w okresie wakacyjnym szereg niezbędnych prac w placówkach oświatowych– komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Podczas sesji radni podjęli również uchwałę w sprawie dopuszczenia zapłaty podatków stanowiących dochody budżetu Gminy Dobromierz instrumentem płatniczym. Jest to konsekwencja uruchomienia przez Ministerstwo Rozwoju przy współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Udział w programie dla urzędów jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group