Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Sadzą drzewa

Czwartek, 23 kwietnia 2020, 15:39
Aktualizacja: Piątek, 24 kwietnia 2020, 9:43
Autor: red
Gmina Świdnica: Sadzą drzewa
Fot. Gmina Świdnica
W ramach zwiększania bioróżnorodności gatunkowej tylko w 2019 r. posadziliśmy 145 drzew, a w planach jest kolejnych 100. Są to drzewa z gatunku jarząb w odmianach, wiśnie i śliwy ozdobne, tulipanowce amerykańskie i perełkowce japońskie. Wychodząc naprzeciw hodowcom pszczół i miłośnikom miodu pojawiły się lipy, robinie akacjowe oraz wspomniany wyżej perełkowiec japoński. To jednak nie koniec działań mających na celu dbałość o „zielone płuca” naszej gminy. W tym roku rozpoczęliśmy prace związane z zakładaniem zielonych przystanków.

W gminie Świdnica oprócz akcji ekologicznych i edukacyjnych związanych z ochroną środowiska aktywnie włączamy się w sadzenie drzew. Otaczające nas drzewa są wyjątkowe pod każdym względem – dostarczają tlen, pochłaniają zanieczyszczenia, obniżają poziom hałasu, chronią przed powodzią, uspokajają i działają antystresowo.

Sadzenie drzew to najbardziej skuteczny sposób przeciwdziałania zmianom klimatu. Pochłaniają dwutlenek węgla, spowalniają spływ wód powierzchniowych oraz poprawiają mikroklimat, wiosną cieszą nasze oczy pięknymi kwiatami a w upalne dni dają nam wytchnienie w cieniu swoich koron.

Jesienią ubiegłego roku rozpoczęliśmy program związany z zwiększaniem bioróżnorodności gatunków drzew na terenie naszej gminy. W jego ramach zostały wykonane nowe nasadzenia:

- wzdłuż ścieżki rowerowej Sulisławice -Wiśniowa rozpoczęliśmy nasadzenia alei lipowej w odmianie Rancho,

- w sąsiedztwie wiat przystankowych w miejscowościach: Zawiszów, Sulisławice, Mokrzeszów, co stanowi I etap zakładania zielonych przystanków,

- przede wszystkim na obiektach rekreacyjnych w tym placach zabaw, boiskach i skwerach w miejscowościach: Boleścin, Witoszów Dolny, Pogorzała, Bystrzyca Dolna, Bystrzyca Górna, Wilków, Lutomia Górna i Dolna, Modliszów, Jagodnik.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group