Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 792
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Sala gimnastyczna wciąż jak nowa

Piątek, 27 lutego 2015, 14:27
Aktualizacja: 14:29
Autor: red.
Imbramowice: Sala gimnastyczna wciąż jak nowa
Fot. UM Żarów
Taki nowoczesny obiekt sportowy był długo marzeniem szkolnej społeczności w Imbramowicach. Kiedy 31 stycznia 2005 roku oddawano do użytku uczniów salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Imbramowicach nikt nie przypuszczał, że marzenie całej szkoły wreszcie się spełniło.

Od tego wydarzenia minęło już dziesięć lat. Dziś, mimo upływu lat obiekt sportowy wciąż spełnia swoją rolę. - Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, czym dla szkoły jest sala gimnastyczna. Trudno byłoby sobie dziś wyobrazić funkcjonowanie jakichkolwiek szkół bez sali sportowej. Przez dziesięć lat społeczność szkolna korzystała z sali przy okazji organizacji różnych imprez środowiskowych, szkolnych, a przede wszystkim podczas lekcji wychowania fizycznego oraz treningów sportowych. Cieszę się, że wciąż spełnia swoją rolę, a uczniowie mogą z niej do woli korzystać - mówił burmistrz Leszek Michalak podczas jubileuszu dziesięciolecia sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Odkąd w Imbramowicach powstała pełnowymiarowa sala gimnastyczna uczniowie mogli ćwiczyć w lepszych warunkach. Wcześniej takiej możliwości nie było. Z pewnością przyczyniło się to do osiągania przez nich wielu znaczących sukcesów sportowych. - Sport to radość życia. Wiedzą o tym nasi uczniowie i nauczyciele, którzy chętnie prowadzą zajęcia w tym obiekcie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszej sali gimnastycznej, a w szczególności byłej burmistrz Żarowa Lilli Gruntkowskiej i obecnego burmistrza Leszka Michalaka za zaangażowanie się w realizację tej inwestycji. Nie przypuszczaliśmy kilkanaście lat temu, że przy naszej szkole powstanie tak piękny obiekt. Dziękujemy za to - podkreślała w trakcie uroczystości Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej w Imbramowicach.

Podczas jubileuszu w Imbramowicach uczniowie szkoły zaprezentowali swoje sportowe talenty. W wierszach i piosenkach nie tylko promowali zdrowy tryb życia, ale zachęcali również do uprawiania sportu. Burzę braw wywołały pokazy gimnastyki, umiejętności koszykarzy, siatkarzy, piłkarzy ręcznych i nożnych oraz tenisistów stołowych. Wszystko oczywiście w wykonaniu młodych uczniów ze szkoły. Do sportowej rywalizacji zachęcał ich sam mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, który obserwował wszystkie talenty z widowni.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group