Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sala sensoryczna

Sobota, 20 lutego 2021, 9:05
Autor: red
Świebodzice: Sala sensoryczna
Fot. UM Świebodzice
18 lutego (czwartek) w Szkole Podstawowej Integracyjnej w świebodzickich Cierniach została otwarta innowacyjna, nowoczesna, pierwsza w mieście sala sensoryczna.

W otwarciu sali uczestniczył Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański, dyrektor szkoły Magdalena Stąpor, kierownik wydziału Edukacji i Spaw Społecznych Alicja Pawlica.

Nowa, bardzo kolorowa, wyposażona w profesjonalny sprzęt, przyjazna dla oka przestrzeń umożliwi dzieciom udział w niezwykle ważnych zajęciach, integracji sensorycznej, kompleksowej i bezpiecznej metodzie terapeutycznej.

Jest to szczególnie potrzebne dzieciom z różnego rodzaju dysfunkcjami i schorzeniami. Młodzi wychowankowie szkoły będą korzystać z wyposażenia, dzięki, któremu na nowo będą poznawać świat, wzmocnią zdolność do rozumienia i porządkowania bodźców i informacji dostarczanych z otoczenia i z własnego ciała poprzez zmysły. W sali znajduje się wiele przedmiotów, elementów: magiczny dywan, witryna świetlna, ściana wodna, trampolina, domek sensoryczny, stół podświetlany, projektor przestrzenny, światłowody, kostka podświetlana oraz tunel nieskończoności.

Całkowity koszt realizacji tego działania wyniósł 30 000 zł i został sfinansowany z budżetu Gminy Świebodzice.

Sala ta z pewnością to jeden z ważniejszych atutów tej szkoły, warte podkreślenia są także dodatkowe prace remontowe, które zrealizowała placówka w ostatnim czasie, m.in. odnowiona i doposażona została sala do rewalidacji, oddział przedszkolny, gabinet logopedy i pedagoga, a także wymienione zostało oświetlenie na sali gimnastycznej.

Wszystkie te działania mają na celu najwyższe dobro, wysoką jakość kształcenia i rozwoju młodych Świebodziczan.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group